ברכות

  ברכת ועד ההורים

בפרוס השנה החדשה תש"ע הבעל"ט, לעונג הוא לברך את כל משפחת מקיף ו' ע"ש קוהל, מתוך תקווה אמיתית שתהא שנה זו מבורכת לכל, שנה של צמיחה והתחדשות.
הציפיות גדולות, כל אחד תקוותיו וחששותיו וכולם כולם, רוצים להצליח.
תלמידי כיתות ז' היקרים,
הבוקר ילווה אתכם בזיכרונכם לאורך שנים רבות. כאן בחטיבה, אנו מקבלים אתכם בחיבוק ביתי חם ובהבטחה שנעשה הכול כדי לתמוך בכל אחד מכם בכל שלבי סולם שנות הלימוד.
תלמידי יב', בוגרים יקרים, היום זהו יומכם הראשון בביה"ס, בשנת הלימודים האחרונה שלכם במקיף ו'. אנו גאים בכם ומקווים ביחד שתהא זו שנתכם הבוגרת, האחראית והמשמעותית ביותר בדרך לצבא, ולבגרות האישית של כל אחד מכם.
ולכלל תלמידי ביה"ס היקרים, היום אתם פותחים דף חדש וממשיכים לגלות פרקים נפלאים מעולם הידע, עולם שיתפרש לפניכם ויקבל משמעויות חדשות.
המשיכו בדרך הסקרנות החקר והתמיכה ההדדית וביחד נמשיך הלאה עם ההישגים וההצלחה.
בברכת שנה טובה,
וועד ההורים

ברכת מנהלת בית הספר
תלמידים, מורים, עובדי מינהלה והורים יקרים!
אני שמחה להגיש לכם את ידיעון ביה"ס לשנת הלימודים תש"ע.
כמידי שנה מציג הידיעון את פריסת תוכנית העבודה הבית ספרית תוך התייחסות לתחומים הלימודיים, ההתנהגותיים, הערכיים והחברתיים, עליהם יושם דגש במהלך שנת הלימודים.
הנהלת בית הספר וצוות המורים שקדו על בנייתה של תוכנית המשקפת את תפיסת עולמנו כי "כל אחד יכול להצליח" ובהתאם לכך נבנו תוכניות דיפרנציאליות אשר יאפשרו לכל אחד ואחת, תלמידים ומורים מסגרות לביטוי ולמצוי.
בתחום הלימודי:
נבנו תוכניות לפיתוח מצוינות ובמקביל תוכניות לקידום ולצמצום פערים. השנה יושם דגש מיוחד על שמירה והקפדה על "משמעת לימודית". משמעת לימודית מגלמת בתוכה זכויות לצד חובות של כל אחד מהשותפים לעשייה החינוכית. מילואם על-פי תפיסתנו, יביא לקידום יעדי בית הספר.
לשמחתנו כבר השנה משרד החינוך החל ביישום הפרוגרמות להקטנת מס' התלמידים בכיתה ובשכבה ז' 8 כיתות אם המאוכלסות ב-32 תלמידים בכיתה.
בחט"ב הותקנו "לוחות חכמים" והלמידה תעשה באמצעות הלוחות האינטראקטיביים אשר מטרתם שיפור דרכי ההוראה.
בחט"ע בכל אחת מן השכבות נבנו מסלולי לימוד ותוכניות עבודה מותאמות לאוכלוסיית התלמידים בשאיפה, לאפשר לכל תלמיד מסלול בגרותי, המזכה בתעודת בגרות מלאה ואיכותית.
אנו גאים לציין את מגמת העלייה המשמעותית בשיעור הזכאים בתעודות בגרות במחזור ל'.
בתחום החברתי:
אנו ממשיכים לפעול באותה רוח הרואה את בית הספר כאחראי על פיתוח מגוון רחב של כישורים בתחום אומנויות הבמה. על-פי עקרון זה סל התרבות הבית ספרי כולל הפקה בית ספרית בתחום התיאטרון, מופע של להקת "חולית", ערב זמר ומסכת במסגרת שבוע הדממה, המבוססים על איתור וזיהוי כישרונות התלמידים ופיתוחם.
הנהלת בית הספר וצוות המורים ישמחו לראות גם את כל הורי תלמידי בית הספר בקהל הצופים שלנו.
אני מאמינה כי באווירה של שיתוף פעולה, שמירה על עקרונות של סובלנות, כבוד הדדי, הבנה והקשבה בין תלמידים, מורים והורים נקדם את הובלת "בית הספר" להיות גם "בית חינוך".
גם השנה אמשיך כחלק מתפיסת עולמי לקיים מדיניות "דלת פתוחה" למורים, תלמידים והורים.
לצורך כך יוקדשו שעות הקבלה הבאות - ימים א' ו-ד' בין השעות 17:00-19:00 או לנוחיותכם בתאום מראש.
בברכת שנה טובה,
מתי מינדלין - מנהלת בית הספר


ברכת מנהלת חטיבת הבניים

מורים, הורים ותלמידי חטיבת הביניים היקרים,
מתכבדת אני לברך אתכם בפתחה של שנה"ל.
חטיבת הביניים הינה חוליה משמעותית ומאתגרת ברצף שנות לימודיהם של התלמידים המאפשרת להם חופש לביטוי עצמי ולמגוון רחב של תחומי עניין.
אני שמחה להודיעכם כי משרד החינוך מצא לנכון להחיל את הרפורמה לצמצום מספר התלמידים בכיתות הלימוד וכבר השנה ילמדו תלמידי כיתות ז' במסגרת של 32 תלמידים בכיתת אם.
אני מקדמת בברכה את תלמידי שכבה ז' ואת התלמידים החדשים שהצטרפו למשפחת מקיף ו'.
כמדי שנה אנו דואגים להתעדכן ולהביא אליכם התלמידים חוויות למידה עכשוויות ורלוונטיות. השנה צוידו כל כיתות ז' ו-ח' בלוחות חכמים כחלק מתפיסת עולם, כי למידה באמצעות כלים טכנולוגיים מתקדמים ושילוב עזרים אינטראקטיביים שונים בהוראה מפתחת חשיבה עצמאית, משפרת את יכולת הריכוז של התלמידים וממנפת את תהליך הלמידה ובסופו של תהליך מקדמת את הישגי התלמידים.
גם השנה נמשיך להשתמש במערכת המשו"ב ככלי פדגוגי בעשייה הבית ספרית. אני מזמינה אתכם ההורים והתלמידים להתעדכן מדי יום בכל ההודעות והנתונים המוזנים על ידי המורים. אני רואה בכם שותפים מלאים לתהליך החינוך של תלמידינו ומאמינה כי דיאלוג בכל דרך יקדם את הצלחתם.
אשמח לעמוד לרשותכם בכל עניין.
בברכת שנת לימודים פורייה,
קרן אלון
מנהלת חט"ב


ברכת מנהלת החטיבה העליונה

מורים, הורים ותלמידי החטיבה העליונה היקרים,

אני שמחה לברך אתכם עם פתיחת שנה"ל תש"ע ושמחה לפתוח שנה זו לראשונה בתפקיד מנהלת החטיבה העליונה. תפקיד זה יאפשר זמינות ונגישות גבוהה יותר למורים, בעלי תפקידים והורים ומטרתו להוביל את העשייה החינוכית בחטיבה העליונה, תוך קיום מערך הערכה ומדידה רציף לאורכו של תהליך הלמידה ודיאלוג מתמיד עם תוכניות הלימוד ומטרות ביה"ס.
אחת ממטרות הלמידה במסגרת החטיבה העליונה היא השגת תעודת בגרות איכותית. תעודת הבגרות היום משמשת מפתח למוביליות חברתית בעיקר לאוכלוסיות החלשות ומאפשרת נקודת פתיחה שווה בעיקר במישור הרגשי – היינו תלמיד שבידיו תעודת בגרות מרגיש היום כי השיג דבר משמעותי שיאפשר לו זקיפות קומה וראיית אופק עתידי. הישגים אלו אינם ניתנים לכימות אולם משמעותם אדירה לאין שיעור.
חשוב להדגיש כי העמידה בבחינות הבגרות הינה יעד חשוב אולם לא פחות חשוב התהליך וחשובה הדרך להשגת היעד. לפיכך אנו מציבים בפני תלמידינו יעדים ומטרות ערכיות נוספות המגובות בתוכנית חברתית ערכית עשירה ומגוונת החושפת את התלמידים לרפרטואר נרחב של אומניות במה, ז'אנרים בספרות, בתיאטרון ובמוסיקה ומאפשרת לכל תלמיד במה להצטיין ולהביא עצמו לידי ביטוי.
אני מאמינה כי מטרתה של מערכת החינוך להכין את התלמיד לקראת החיים הבוגרים ולציידו בכלים ובמיומנויות להתמודדות עם משימות החיים הצפויות לו. בכוחנו לעשות זאת ביחד. אנו שוקדים כל העת לבנות עבור תלמידינו מסגרות לימודיות מותאמות לצרכיהם, תוכניות לימוד ייחודיות, פרויקטים מגוונים ובמות להצלחה. כל אלו יאפשרו לתלמידי ביה"ס להביא את כישוריהם ויכולותיהם לידי ביטוי ויזמנו להם עמידה בקדמת הבמה.
אני מאמינה כי דיאלוג מתמיד, בונה ומשתף עם כל שותפינו לתהליך החינוך – מורים, תלמידים והורים הינו מפתח מרכזי בקידום תהליכים, בהחדרת שינויים ובגיוס שותפי העניין להשגת המטרות ולקידומן.
אשמח לעמוד לרשותכם בכל עניין.
מי ייתן ותהיה זו שנה של עשייה חינוכית ,של הגשמת מטרות ושותפות אמיתית לדרך.
בברכה,
קרן טורנר
מנהלת חט"ע


 
 
 
דף הברכות לתחילת שנת הלימודים
ברכת ועד הורים
ברכת מנהלת בית הספר
ברכת מנהלת חטיבת הבניים
ברכת מנהלת החטיבה העליונה
086435139  בית הספר התיכון השש שנתי מקיף ו' ע"ש קוהל   |   רחוב בית אל שכונה ט'  ת.ד. 3054 באר שבע   |   טלפון: 086420410  פקס

free web hit counter
free invisible web counter
הרציונל הפדגוגי  |  | הורדת תוכנת משו"ב  |   לוח הטרמינל |   אלבום הוידאו   |   אלבום התמונות|      מועצת תלמידים       חזור לדף הבית
הרציונל הפדגוגי  |  | הורדת תוכנת משו"ב  |   לוח הטרמינל |   אלבום הוידאו   |   אלבום התמונות|      מועצת תלמידים       חזור לדף הבית
Copyright © 2010 by "מקיף ו' ע"ש קוהל באר שבע"  ·  All Rights reserved to Goel Drory  ·
meitalvav@walla.coml  דואר למזכירת המנהלת:
goeldrory@gmail.comדואר למנהל האתר:   mattym@walla.com דואר למנהלת בית הספר