הורים: כך תנצלו את החופשים לטובתכם

מי אמר שחופש הוא עבור הילדים? בעיקרון, זה נכון, הם יוצאים לחופשה ונעדרים מהמסגרות, אבל אם כבר יציאה מהשגרה, היעדרות מהעבודה ועמידה בפני תקופה פחות כלכלית, הרי שמוטב לנצל את החופש עבור האינטרסים האישיים שלכם ההורים, כאשר אם ניתן לשלב את הנאת הילדים ולהשיג שיתוף פעולה לצד רווח חשוב, הרי שזה מעולה – ובכן, בחופש הגדול הזה אתם עומדים לצאת פחות מותשים והרבה יותר מרוצים. במה מדובר? להלן מספר הצעות: חופש עם הילדים

שיפור האנגלית

הילד כבר בגיל בו שהות במחנה קיץ רלוונטית עבורו? מעולה! מדובר בהזדמנות פז בה הילד יהיה בחופש מבלי להיות צמוד אליכם, כמו גם בהזדמנות חשובה לשפר את האנגלית בסאמר סקול. מלבד אלה, מדובר בדרך נהדרת לרכוש מגוון תכונות חשובות – כגון עצמאות, מנהיגות והתמודדות.

מוציאים לפועל את הטיול המשפחתי

אתם ההורים ממש רוצים לצאת לחופשה משפחתית אך צרכים תמריץ לצד תירוץ מצוין למעסיק? ובכן אין כמו חופש גדול על מנת להוציא לפועל מגוון נופשים. הבוס לא צפוי להקשות, הסיבה ברורה ואפילו להוציא כסף לא יכאב, וזאת כי ידוע שבחופש הגדול מוציאים לא מעט, כך כל שיש לעשות זה לבחון את אופי ויעד הטיול הרצוי ופשוט לחוות זמן משפחתי, להכיר לילדים נופים חדשים, לחשוף אותם לתרבויות שונות ולחוות ביחד אטרקציות מגבשות.

משפצים ונהנים

מפסיקים לדחות שיפוצים ועבודות בית! דווקא החופש הגדול מהווה הזמנות נפלאה לבצע מגוון שיפוצים ועבודות בית שמזמן אתם דוחים. כל עוד העבודה אינה מצריכה איש מקצוע והילדים יכולים לתת יד, הרי שמדובר בפעילות משפחתית נהדרת. כך למשל אם ביקשתם לשנות את הגוון של השולחן, לנקות את הרכב באופן יסודי, לפרק את ארון הקיר, לצבוע מחדש את חדר המשחקים, ליצור נישת אחסון וכדומה, הרי ששיתוף הילדים עשוי להיות מרגש ומהנה – אתם ההורים זוכים לחנך אותם שיש דברים שניתן לבצע לבד (וכמובן זוכים לבצע דברים שחשובים לכם), הילדים שמחים להוכיח שהם יכולים לעזור וכולם ביחד זוכים בתחושת סיפוק כאשר הפרויקט מושלם.

לומדים ומשחקים

בחופש הגדול תמיד מחפשים במה להעסיק את הילדים, ועל כן משחקי קופסה עשויים להוות פתרון מושלם! משחק קופסה עשוי לשלב בין למידה, הנאה וחיזוק של יכולות. מכאן שגם זוכים לנתק את הילדים מהמסך, גם מקנים תחושה נינוחה בבית וגם מאפשרים לילדים לשפר מגוון יכולות וכישורים. פה נציין שחשוב לשלב בין משחקים שההורים (או האחים) יכולים לקחת בהם חלק, לבין משחקים שהם פרטניים. מדוע? הן על מנת לבלות עם הילד זמן איכות והן על מנת ללמדו עצמאות.

העבירו את סינר הבישול לילדים

אם ביום יום אתם מעוניינים להכין ארוחת ערב מהירה, וזאת כי יש מרדף אחר זמן (מקלחות, צחצוח שיניים והקראת סיפור), הרי שהחופש הגדול מהווה הזדמנות לשתף את הילדים בהכנת הארוחה. מכאן שגם ניתן לשבת עמם ביחד ולבנות את הקונספט וגם לאפשר להם לקחת חלק בתהליכי ההכנה. באופן שכזה הילד יותר פתוח לטעמים חדשים, מרגיש בוגר ורוחש כלים חשובים מעולם המטבח.

לשחק בלסדר

סידור הבית עשוי להיות משימה משעממת, אך בו זמנית גם מאוד נעימה. אי לכך, אם כבר זמן מה מבקשים לסדר את ארון הבגדים, ארון הצעצועים, הספרייה וכדומה – יש לשלב את הילדים! כך למשל ניתן לצייד אותם עם סמרטוט רטוב עבור ניקוי האבק, להתייעץ עמם לגבי מה מבקשים לשמור ומה למסור, לבחון עמם היכן למקם מה, או לחפש איתם אחר פתרון אחסון חלופי. מכאן שזוכים לסדר את הבית, לבלות עמם זמן איכות וגם מלמדים את הילדים דבר או שניים אודות סדר וחשיבה מחוץ לקופסה.

גם אתם מחכים לחופש?!

פתאום החופש הגדול נראה פחות מלחיץ נכון? ערכו רשימה של יעדים והתחילו להעלות אופציות עבור שיתוף הילדים. זכרו, החופש שלכם לא פחות משהוא שלהם – הרוויחו מכך! קראו גם: יעדים מומלצים למשפחות

הכל על לימודים, תרבות, פנאי ועוד

נגישות
גלילה לראש העמוד