משה, איל ורפי אדרעי הקימו את עמותת אחינועם למען מטרה אחת: לפעול למען שוויון הזדמנויות

שווין הזדמנויות בחברה הישראלית הוא אחד הנושאים החשובים ביותר שעל סדר היום הציבורי. אם עד לפני מספר שנים המחשבה של רבים לגבי שווין הזדמנות הייתה בעיקר בתחומי התעסוקה, כיום רבים מבינים כי דור העתיד הוא זה שמהווה את הליבה של שווין ההזדמנויות וזאת בשל היכולת לתרום לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי של בני נוער שחיים בפריפריה ולא פעם נאלצים להתמודד עם פערים עצומים בינם לבין בני נוער המתגוררים באזור המרכז. איל אדרעי, משה אדרעי ורפי אדרעי החליטו להקים את עמותת אחינועם למען מטרה אחת – פעילות שוטפת המתבצעת לכל אורך השנה, מתוך מטרה ליצור שווין הזדמנויות שיוביל בסופו של דבר לקידום של בני נעור מאזורי הפריפריה לתפקידי מפתח בחברה הישראלית כמו גם בעולם.

מהן התוכניות המרכזיות של העמותה?

כדאי לדעת כי רפי אדרעי עמותת אחינועם ואחיו פועלים במסגרת של שורה ארוכה של תוכניות שנועדו לספק לכל בן ובת נוער את ההזדמנות לקבל מעטפת אישית שנועדה ליצור בסופו של דבר תנאי פתיחה זהים, גם בעבור בני נוער המוגדרים כנוער בסיכון. על כן, התוכניות המרכזיות של העמותה כוללות בין היתר חלוקה של מלגות כספיות לבני נוער חסרי יכולת כלכלית, תכנית ליווי ארוכת טווח לנוער בסיכון, תכנית ליווי לצעירים בני העדה האתיופית וכן השקעה ופיתוח של ערי הפריפריה באמצעות קידום הנגשת החינוך לדור הצעיר באמצעות שיפוץ של ספריות כמו גם גיוס מחשבים שנועדו לצמצם את הפערים בתחום החינוך, בייחוד לאחר תקופת הקורונה אשר הובילה לשינויים מרחיקי לכת בעולם החינוך – בשל מגבלות הסגר החברתי אשר הובילו לסגירת בתי הספר ומעבר ללימודים מרחוק. המעבר ללימודים מרחוק באמצעות מחשוב רק הגדיל את הפערים בחברה הישראלית, וזאת בשל העובדה כי חלק מבני הנוער והילדים המתגוררים באזורי הפריפריה לא הצליחו ללמוד בעקבות המצב הכלכלי אשר מקשה על רכישה של מחשבים לטובת לימודים. בעקבות פניות של אלפי הורים, החליטו בעמותה להרים את הכפפה ולספק לכל תלמיד את היכולת ללמוד באמצעות חלוקה של מחשבים אשר התבצעה במסגרת של גיוס המונים. חלוקת המחשבים החדשים כמו גם המחודשים הייתה ועודנה אחת מההצלחות הגדולות של העמותה הפועלת מזה שנים רבות למען מטרה אחת וברורה – שווין הזדמנויות. כאשר 400 אלף בני נוער נאלצו למצוא פתרונות בתקופת הקורונה, הצליחה הקורונה לספק להם את המעטפת האישית והמקצועית שהובילה בסופו של דבר לצמצום פערים וקבלת הזדמנות שווה, לא משנה מהו הרקע הסוציו-אקונומי.

משה, איל ורפי אדרעי הקימו את עמותת אחינועם למען מטרה אחת: לפעול למען שוויון הזדמנויות

לסיכום, הפעילות המבורכת למען שוויון הזדמנויות אותה מבצעת עמותת אחינועם היא זו שהופכת את המרקם החברתי בישראל למאוחד יותר מאי פעם, כל זאת בזכות שורה של פעילויות כמו גם מתנדבים אשר מסייעים לבני נוער המוגדרים כבני נוער בסיכון ע"י רשויות הרווחה כמו גם בני נוער שמגיעים מרקע כלכלי מוחלש לבעלי סיכוי שווה, הן בתחום הלימודים אבל לא פחות גם בתחומי התעסוקה. הליווי האישי המתבצע החל מגילאים צעירים ועד להשתלבות במקומות העבודה כמו גם התוכניות הרבות הן אלו שמצליחות למנף את הפוטנציאל של כל בן ובת נוער. ההצלחה מדברת בעד עצמה וזאת בזכות חלוקה של מעל ל 15 אלף מחשבים וכן פעילויות רבות שנערכות כבר עכשיו ברשויות מקומיות רבות, כחלק מאמונה חזקה של מייסדי העמותה כי שווין הזדמנויות בחברה הישראלית הוא חלק משמעותי ובלתי נפרד מההצלחה של אלפי בני נוער שהצליחו להתגבר על מכשולים, ולהשלים את הלימודים עם תעודת בגרות מלאה לצד יכולת להשתלב במקומות תעסוקה מבוקשים.