תופרים ונהנים: מה עושים עם בדי פוליאסטר?

בכול הנוגע לתפירה ועיצוב אופנה: פוליאסטר הוא חומר המשמש לעיצוב ויצירת מגוון פריטים בעולם האופנה. פוליאסטר הוא חומר פולימר אורגני שיש בו מרכיבים סינטטיים ובד שנחשב חסין מים וזמין יותר עבור תפירה וייצור בגדים ואביזרי אופנה. בגדים עשויים פוליאסטר אומנם מספקים הרגשה פחות טבעית מבדים אחרים כמו כותנה או משי – אבל שילוב שלהם באחוזים מסוימים בתפירה וייצור פריטי לבוש באמצעותם יכול להפוך אותם לזמינים ושימושיים למשתמש, ולספק עבור התופר או המעצב הוזלה בעלות החומרים. כיום נעשה שימוש רחב בפוליאסטר ליצירת מגוון רחב של פריטים, בעוד שכבר משנת 1830 הבד הפך פופולארי לייצור מדים, בגדים לתעשייה ועם הזמן ליצירת חליפות ובגדים לשימוש יום יומי. אבל מה עושים עם בדי פוליאסטר?

לפני שנפרט אודות השימושים, חשוב לדעת כיצד מבצעים רכישה של הבד באופן נכון:

כאשר אתם קונים בדי פוליאסטר וודאו שאתם מבצעים הזמנה מחנות טובה ואיכותית שיכולה לספק חומרים איכותיים בלבד וגם לייעץ לכם לגבי בחירה והתאמה של החומר לצרכי התפירה שלכם. כאשר אתם מבצעים את הקנייה, מומלץ לרכוש מוצר איכותי מחנות מוכרת. כיום משתמשים בסוג סדים כזה לא מעט תופרים ומעצבים: לכן חשוב לבלוט בהפקת מוצרים איכותיים וזאת כל ידי בחירת חנות בדים טובה.

הנה כמה פריטים נפוצים אותם מכינים מפוליאסטר:

חליפות לנשים וגברים

בד פוליאסטר נחשב מעולה לתפירות חליפות מחייטות לגברים ונשים. הדוגמאות הקלאסיות נראות נהדר כשתופרים ז'קטים ומכנסיים מחוטיים בעיקר בשל הבד שדוחה מים ונוקשות מסוימת של הבד. חליפת 'פפיטה' משובצת בשחור לבן תראה נפלא כשהיא עשויה מחומר זה באחוזים מסוימים, וחצאיות פוליאסטר מחייטות לא יתקמטו ויראו אלגנטיות במיוחד.

מעילים אלגנטיים ופריטי אובר סייז

מעילי פוליאסטר גם הם נראים מעולה משום שהם לא מתקמטים ונותרים יבשים יחסית כאשר סוער וגשום. מעילי "בלשים" בגוונים בהירים נראים נהדר על גברים ונשים בעיקר כשמדובר בפריטי אובר סייז שמונחים בנון שלנטיות על הגוף.

שמלות וחצאיות בסגנון נוסטלגי "של פעם"

כיום אפשר לתפור ולעצב מגוון שמלות וחצאיות בסגנון וינטג' עם דוגמאות אלגנטיות. שמלות פוליאסטר מזכירות ממש את אלה של שנות ה50 של המאה העשרים עד שנות ה70 של אותה מאה ומספקות מראה אלגנטי ולבוש.

מטפחות ראש

מטפחות ראש הפכו למאוד טרדניות כיום, גם כפריט לכיסוי ראש מטעמים רוחניים וגם כפריט המשווה מראה ספונטני וצבעוני, כפרי והיפסטרי. מטפחות ראש פוליאסטר מעולות לשמירה על מראה השיער והתסרוקת ומאפשרות חוזק ויציבות כשהן נחות על הקרקפת בביטחון.

תופרים ונהנים: מה עושים עם בדי פוליאסטר?

בגדי ריקוד

פוליאסטר באחוז נמוך מתאים ליצירת בגד ריקוד שבטי רופף כמו למשל חולצת וי קצרה לגברים ומכנסי שרוול ארוכים או קצרים לגברים או נשים. אם משלבים כותנה ופוליאסטר בבגדי ריקוד – אפשר להנות מחולצה או מכנסיים שיש בהם מרווח נשימה וגמישות.

ג'ינס סקיני

כמו כן, גם מכנסי ג'ינס אפשר לתפור ולייצר מפוליאסטר בעיקר מכנסיים עם מותן גבוהה בגזרת סקיני עם הרכב גבוה של כותנה, הרכב בינוני של פוליאסטר וכמה אחוזים של אלסטן לגמישות המכנסיים.

עניבות תיקים ושאר אביזרים

עניבות צבעוניות, אלגנטיות, שחורות או אפורות – את כולן אפשר לייצר מפוליאסטר ומומלץ לעשות זאת משום שמדובר בבד יציב וצפוף שמספק נוכחות נפח ועיצוב לעניבה. בבדי פוליאסטר משתמשים גם עבור ריפוד רהיטים, תיקים, כובעים, כריות ושאר פריטים צבעוניים שממלאים את העולם בצבע ואווירה.