לידיעת הנהגים והרוכבים: באסק רלב"ד יש מידע שאתם פשוט חייבים לדעת

אסק רלב"ד

נוהגים על רכב? ובכן, זה לא באמת משנה אם אתם נהגים בעלי ניסיון של עשור ויותר שמבלים שעות ארוכות על הכבישים, או שאתם נהגים חדשים שקיבלו את רישיונם רק לאחרונה ועדיין לא צברתם קילומטרז' גבוה מדי, חשוב מאד שתדעו שזוהי תמיד האחריות שלכם לשמור על כשירות, ללמוד דברים חדשים ולרענן את הכללים, חוקי הכביש השונים וההיכרות עם כלי הרכב שלכם. אז איך עושים את זה? ובכן, אפשר תמיד להקשיב לעצות של נהגים ותיקים, ללכת לקורסים שונים של נהיגה במצבים חריגים או להתנסות בסימולטורים, אך הדרך הפשוטה, הנוחה והנעימה ביותר להיחשף למידע הזה היא בלי ספק דרך רשת האינטרנט, בה אפשר למצוא הרבה מאד דברים חשובים. אם אתם רוצים להפוך לנהגים אחראיים ושקולים יותר, אנו ממליצים בחום להיכנס לאתר של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים שנקרא אסק רלב"ד, והנה מה שחשוב שתדעו לגביו.

כל הנושאים החשובים בעולם הבטיחות בדרכים

אסק רלב"ד הוא אתר פשוט וקל לשימוש שבו אתם יכולים למצוא מידע בהרבה מאד נושאים שקשורים לנהיגה וזהירות בדרכים, והדבר הנוח ביותר הוא שהוא מחולק לכל הנושאים החשובים בצורה ברורה למדי. בכל אחת מן הקטגוריות, תוכלו למצוא שלל מאמרים וכתבות שונות עם הרבה מידע חשוב, שאגב מתעדכן תדירות על בסיס קבוע. הנה כמה דוגמאות:

מהירות נסיעה

אחד מהדברים החשובים ביותר שצריך לדבר עליהם כשמדברים על נהיגה בטוחה. מתברר כי זהו גורם הסיכון הגדול ביותר לתאונות מסוכנות ובקטגוריה הזו יש הרבה מידע חשוב כמו מהירויות הנסיעה המומלצות באזורים שונים, מה העונשים על נהיגה במהירות מופרזת ובאיזו מהירות מומלץ לנהוג בתנאי מזג אוויר שונים.

מושבי בטיחות

כנראה שאין נושא שמטריד יותר הורים לילדים קטנים שמסיעים אותם ברכב. המידע באתר יסביר לכם איזה מושב בטיחות מתאים לאיזה גיל, כיצד יש לחבר מושבי בטיחות מסוגים שונים, איזה סוגים מומלצים ואילו פחות ועוד.

נהגים צעירים

עוד תחום מאד חשוב וסטטיסטיקות מראות שאחוז הנהגים הצעירים והחדשים המעורבים בתאונות גבוה הרבה יותר מאלו בעלי הניסיון בנהיגה. הרבה מאד מידע שימושי וחיוני על כללי הנהיגה השונים, הליווי, הכללים לגבי הסעת נושאים, עונשים הקבועים בחוק על הפרת הכללים וכן הלאה.

נהיגת חורף

נושא חשוב מאין כמוהו, ומי שלא מכיר את הכללים השונים לנהיגה בחורף בהחלט שם את עצמו ואת שאר הנהגים בסיכון לא קטן. מידע חשוב ביותר על הכנה של כלי הרכב לקראת החורף, על כללים לנהיגה בגשם כבד ועל סכנות שחשוב להכיר ולהיזהר מהן.

כלי רכב חשמליים

תחום שנעשה פופולרי למדי בשנים האחרונות ולכן חשוב מאד גם להכיר אותו. כל החוקים שצריך להכיר, העונשים על הפרה שלהם, כללי זהירות ובטיחות ועוד.

קטעי וידאו חשובים

ואם אתם פחות מתחברים לקריאה של טקסטים, דעו שתוכלו גם לצפות בסרטונים רבים באתר שהם קצרים וברורים למדי ויתנו לכם את כל המידע החשוב באופן הזה. בין היתר תוכלו לצפות בסרטון של חכם רלב"ד שעונה על שאלות הגולשים, סרטון חשוב עם מידע על מושבי בטיחות ואיזה מושב בטיחות מתאים לכל גיל, סרטון שמדבר על עצירה בטוחה עם הרכב במקרים של מצב חירום ועוד.

לסיכום – מדובר ככל הנראה באחד האתרים הנוחים והנגישים ביותר בנושא של בטיחות בדרכים, ואנו ממליצים בחום להיכנס אליו, להעשיר את הידע שלכם ולהפוך את הדרכים למקום בטוח יותר עבור כולנו.