5 דגשים לרכישת דירה בפרויקט חדש

דירה בפרויקט חדש

עבדתם קשה במשך שנים ארוכות, חסכתם שקל אחרי שקל ובשעה טובה הגיע הרגע בו אתם מעוניינים לרכוש דירה ולאחר התלבטויות החלטתם ללכת על דירה חדשה מהניילונים בפרויקט חדש או כזה בשלבי הקמה. קודם כל מזל טוב ובשעה טובה, אין ספק שמדובר בשלב מרגש ולרכישת דירה בפרויקט חדש יש יתרונות רבים ללא ספק כמו אחריות מצד הקבלן, תשתיות וחומרי בנייה חדשים ואופציה לתשואה לא רעה בעתיד. עם זאת חשוב בהחלט לזכור שכאשר מדובר ברכישת דירה בפרויקט חדש יש לקחת בחשבון כמה נקודות חשובות מאד. ריכזנו בעבורכם חמישה דגשים חשובים שיעזרו לכם לעשות את הבחירה הנכונה ולהיכנס לבית החדש בלב שקט.

סגנון בנייה ומפרט

טעות נפוצה שאנשים נוטים לעשות היא להכניס את כל הפרויקטים החדשים תחת קורת גג ולצאת מנקודת הנחה כי בנייה מודרנית משמעותה פרויקטים הדומים זה לזה. לדוגמא בפרויקטים החדשים בתל אביב, תוכלו למצוא מגוון רחב של סגנונות בנייה שונים, עיצובים אדריכליים בגישות שונות ולא מעט שוני במפרט הדירות בין פרויקט לפרויקט ואפילו בין דירות באותו בניין. כאשר אתם יודעים מהי מסגרת התקציב שלכם מומלץ בהחלט לנסות ולהבין אלו דברים חשובים לכם ולחפש לפיהם.

זמני אכלוס

נציגי מכירות של פרויקטים שונים ישמחו לפרט ולהתגאות באופציות המגורים העתידיות שלהם וכנראה רק בסוף הפגישה יציינו מתי תוכלו להיכנס ולגור בפועל בדירה החדשה שלכם. שימו לב שהזמן אליו הם מתחייבים מעוגן בחוזה ודרשו לקבל מידע על קצב ההתקדמות כדי להבין אם אכן מדובר בהערכה ריאלית. כמו כן בדקו מראש מה תקבלו במידה והקבלן לא עמד בהתחייבות.

סביבת מגורים

מחפשים את הדירה המושלמת עם מרפסת שמשקיפה על הים ובריזה אחר הצהריים? רוצים להיות קרובים למוסדות החינוך הטובים ביותר באזור כדי להיות בראש שקט עם הילדים? ובכן, למיקום של הדירה שלכם יש משקל גדול בבחירתה. שרטטו לעצמכם את הדברים החשובים ביותר בעבורכם ובחרו את הדירה בסביבת המגורים שנותנת את המענה הרחב ביותר לצרכים שלכם.

מוניטין הקבלן

אספקט חשוב מאד שיש לקחת בחשבון לפני שנכנסים לתהליך. בדקו מראש את הדברים הבאים: מיהו הקבלן שלכם – האם יש לו השקעות נוספות מלבד הפרויקט שלכם? כמה שנים הוא עוסק בתחום ואיזה פרויקטים מוצלחים הוקמו בניצוחו? האם יש לו גב כלכלי במקרה שהפרויקט לא יצליח ותהיו מכוסים? תופתעו לשמוע כמה קבלנים שנראים מאד רציניים על הנייר פשוט לא יודעים לספק את הסחורה.

אפשרויות תשלום

אין ספק שתשלום על דירה חדשה הוא עניין של מה בכך ועל כן מומלץ לבדוק על אפשרויות התשלום שמציע הקבלן. ישנם כאלה שיציעו תשלום הון עצמי נמוך בהתחלה ואת היתרה בהמשך, אחרים מאפשרים תחילת תשלומים רק לאחר האכלוס וישנם פרויקטים מסוימים שדווקא לא יאפשרו גמישות.