בוחרים נכון – המדריך המלא לבחירת מדפסת ביתית

בחירת מדפסת לבית עשויה להיות תהליך ממושך ומורכב. זאת, במיוחד אם משתמשים בה אנשים שונים, למטרות מגוונות. השיקולים הבאים יסייעו לכם לבחור את המדפסת הביתית שמתאימה לכם ביותר.

הגדרת הדרישות

ראשית, כדאי להגדיר לעצמם בבירור, מה בדיוק אתם מחפשים. חשוב במיוחד לעצור רגע ולחשוב, עבור מי המדפסת תשמש ולאילו מטרות? כמו כן, ייתכן שיש לכם אילוצים מסוימים, אשר יגבילו את אפשרויות הבחירה מראש. למשל, עלויות דיו שלא תהיינה גבוהות מדי. אם אתם בודקים דגם מדפסת ספציפי, למשל HP DeskJet 2620, יש את מחיר הרכישה, שהוא בוודאי חשוב. עם זאת, ישנו גם היבט עלות הדיו השוטפת. מבחינה זו, תוכלו למצוא דיו למדפסת  HP DeskJet 2620באתר XL דיו במחיר מצוין. אגב, אתר זה מתמחה בדיו תואם למקורי, דבר אשר מוזיל עלויות באופן משמעותי. כדאי לגבש רשימה מסודרת של דרישות כאלה ואחרות. למעשה, עשויות להיות דרישות רבות כאלה ונסיים לגבי היבט זה עם עוד כמה דוגמאות חשובות: מה היקף ההדפסות שדרוש לכם בחודש? מה אופי ההדפסות העיקרי? טקסט? תמונות? גרפיקה פשוטה? גם וגם? האם המדפסת תידרש גם עבור עבודה מהבית?

סוג כללי

במבט על לגבי בחירת מדפסת, יש להחליט אם רוצים מדפסת בטכנולוגית הזרקת דיו או מדפסת לייזר והאם מעוניינים במדפסת משולבת?

  1. הזרקת דיו – זו היא הבחירה האופיינית לגבי מדפסת ביתית ומסיבות טובות. היא מציגה שילוב משתלם במיוחד, של יכולות וביצועים.
  2. משולבת – מדפסת משולבת (MFP – Multi Function Printer) יודעת לא רק להדפיס, אלא גם לצלם, לסרוק ולשלוח פקס (אם אתם לא צריכים אופציית פקס תוכלו לוותר עליה, מכיוון שכיום קיים חוק שקובע כי אסור לדרוש שליחת פקסים למוסדות ממשלתיים או ציבוריים). לכן, מדפסת הזרקת דיו משולבת, מאוד פופולארית לשימוש פרטי.
  3. לייזר – אם אתם גם עובדים מהבית, ייתכן שכדאי לכם לשקול רכישת מדפסת לייזר. במיוחד אם מדפיסים כמויות גדולות של טקסט לא צבעוני.

 

 

שיקולים כספיים

השיקולים הכספיים בבחירת מדפסת מתחילים כמובן מעלות רכישה. עם זאת, חשוב מאוד לקחת בחשבון, שעלות זו תהיה זניחה עם הזמן, ביחס להוצאות השוטפות על דיו או טונר. כמו כן, מדפסות שאינן עמידות במיוחד, במיוחד הזולות, הן יותר מועדות לתקלות ולכן, לצורך בהחלפה.

דגמים, יצרנים ועוד

את רשימת האפשרויות שעומדת בפניכם, תוכלו כעת לצמצם לפי יצרן מועדף ודגמים שלגביהם קיבלתם המלצות חיוביות. כמו כן, שימו לב מתי הדגם יצא לשוק (אולי יש דגמים חדשים יותר מאותה סדרה?) ובמיוחד, אילו ביקורות הוא מקבל. ישנו גם היבט של ספק מקומי ממנו רוכשים את המדפסת (והוא זה שיספק עבורה תמיכה).

סקירת התכונות הטכניות

קצב ואיכות ההדפסה, הם בין התכונות הטכניות שתרצו לשים לב אליהן במיוחד. ייתכן שהיבטים מסוימים חשובים לכם במיוחד, כגון הדפסת תמונות בצבע. גם בהקשרים כאלה, תוכלו למצוא נתונים וסקירות אשר מסייעים בבחירה.

הפרטים הקטנים

מומלץ לבדוק ולקחת בחשבון, גם את הפרטים הקטנים יחסית. הן בתכנון הראשוני של הדרישות והן בסינון הסופי של המדפסות. היבט החיבורים למשל, שבו מומלץ לבחור מדפסת בעלת חיבור USB ולא רק חיבור אלחוטי.

ממדים ועיצוב

בהקשר ביתי, מחפשים לעתים קרובות מדפסת קומפקטית. זאת, הן עבור שימוש שוטף והן עבור האחסון כאשר המדפסת לא בשימוש. מדפסות אלה יוצבו לעתים קרובות על שולחן, שאז הייתם רוצים שהיא לא תתפוס את כל שטח השולחן. מעבר לממדים ולקומפקטיות, המראה החיצוני כולל גם היבט עיצובי מסוים, שגם אותו ניתן לקחת בחשבון.

לסיכום

כדאי לנצל את עושר האפשרויות שישנו בתחום זה כיום. בחירה שיטתית, חכמה וסבלנית של מדפסת כזו, תבטיח שתקבלו את המתאים לכם ביותר, במחיר הנוח ביותר.