נשירת שיער: איך מתמודדים עם הבעיה?

נשירת שיער היא בעיה נפוצה המשפיעה באופן משמעותי על הדימוי והביטחון העצמי. בכדי להתמודד בצורה יעילה, נדרש לבצע מספר צעדים. מהם? להלן המדריך בנושא.

סובלים מנשירת שיער? יש מה לעשות

שיער הוא חומר קשיח העשוי מחלבון קרטין, כאשר השיער יוצא מתוך זקיקי שיער. לכל זקיק שיער מחוברת בלוטת חלב ולכל זקיק כזה יש אספקת דם משלו. צמיחת השיער מושפעת מגורמים רבים, כאשר נשירה לרוב מתרחשת על רקע של מתח נפשי, מרכיבים גנטיים, תרופות, אורח החיים, חוסרים תזונתיים, השפעה הורמונאלית ועוד. לכל אחד מאיתנו נושר שיער, כאשר נשירה הנחשבת בתחום הנורמה היא כ 50 שיערות ביום ונשירה שאינה בגדר הנורמה היא מעל ל 100 שיערות ביום. מעבר להשפעה קוסמטית, לנשירת שיער יש משמעות אדירה מבחינת הדימוי והביטחון העצמי, ולכן נדרש לטפל בנשירה באופן מוקדם ככל האפשר.  באתר Balding תוכלו לקבל מידע נוסף על נשירת שיער, דרכי טיפול וכיצד להתמודד עם התופעה הלא נעימה הזו. נוסף לכך, מומלץ לעבור על ההמלצות שלנו כאן, בכדי לטפל בנשירה:

תזונה

תזונה עשירה בחלבון וסידן מהווים פתרון מצוין לנשירת שיער. מוצרי מזון רבים יכולים לתרום לבריאות השיער, כמו מוצרים מן החי, ביצים ומוצרי חלב שעשירים בסידן ויכולים לספק את אספקת החלבון החיונית לצורך בניית שורש השיער. חשוב לקחת בחשבון כי לספיגה יש תפקיד משמעותי, ולכן נטילה של ויטמינים יכולים בהחלט לעודד את קצב ספיגת הסידן בגוף. שימו לב כי היום ניתן לבצע רכישה של תוספי תזונה ייעודים לטובת נשירת שיער כמו ביוטין.

נשירת שיער איך מתמודדים עם הבעיה.

שימוש בתכשירים ייעודים לנשירה

למרות הסברה הרווחות, חפיפה יומיות של השיער לא גורמת לאובדן שיער מוגבר, אלא להפך – תורמת לצמיחה של שיער בריא יותר. אולם, חשוב להתאים את התכשירים לבעיה של הנשירה ולכן עדיף לבצע רכישה של תכשירים ייעודים הכוללים בין היתר שמפו המכיל רכיבים פעילים כמו ביוטין, ויטמין ומינרלים לטובת המרצת עור הקרקפת וחיזוק זקיקי השיער, כמו גם במסכות אותן ניתן להכין גם בבית לטובת חיזוק שורש השיער.

הימנעות משימוש במכשירים פולטי חום

שימוש במחליקים, פן או בייבליס מחליש באופן משמעותי את זקיק השיער ובהתאם לכך גם לגרום לנשירה מוגברת של שיער. על כן, עדיף להימנע ככל האפשר משימוש במכשירים פולטי חום, ולהיעזר במדריכים באינטרנט אשר מציגים טכניקות פשוטות וקלות להחלקה/סלסול באופן שאינו פוגע בשיער.

פעילות גופנית

פעילות ספורטיבית סדירה מאפשרת להזרים בצורה טובה יותר את הדם לגוף ובייחוד לאזור הקרקפת. מדובר בטכניקה מצוינת לא רק להעלאת מצב הרוח אלא גם לשיפור זרימת הדם, ובהתאם לכך עיכוב נשירת השיער.

לסיכום, הצעדים הללו יכולים לסייע לצורך עיכוב נשירת שיער, אולם חשוב להתייעץ גם עם רופא עור לגבי חוסרים כמו ברזל, סידן ומינרלים – לצורך יצירת איזון הורמונלי.