סלי מזון למשפחות נזקקות וסיוע לילדים חולים: עמותת עם אחד לוקחת חלק בשינוי פני החברה הישראלית

תתי אוכלוסיות רבות בארץ נזקקות לעזרה בתחומים מגוונים. לשם כך קמו עמותות שונות, ביניהן עמותת עם אחד, שמעוניינות לסייע למשפחות נזקקות, ילדים חולים ועוד קבוצות – לקיים אורח חיים מכבד ונעים. עמותות אלה עושות זאת באמצעות מספר פעולות, שמצליחות לשנות את פני החברה הישראלית. נספר לכם במאמר שלפניכם על כמה מהתוכניות שעמותת עם אחד מפעילה.

סלי מזון למשפחות נזקקות

סלי מזון הם משאב חשוב למי שמתקשה לפרנס את עצמו ואת המשפחה שלו. סלים אלו מכילים בדרך כלל מבחר של מוצרי מזון בסיסיים ומזינים שיכולים לעזור למשפחות לשרוד ולהקל על העומס הכלכלי שיש עליהם. את סלי המזון האלה אורזים המתנדבים של עמותת עם אחד, והם מחולקים בין הבתים על פי רשימות קיימות. דבר זה עוזר מאוד לתמוך במשקי בית עם הכנסה נמוכה או חובות גבוהים.

תכולת סל מזון יכולה להשתנות בהתאם לצרכים של המשפחה או בהתאם לתקופת השנה. סלי מזון מחולקים בימים רגילים, בסופי שבוע ובחגים.

 

 

בנוסף לאספקת המזון הנחוץ למשפחות, סלי מזון יכולים גם לייצר תחושה של תמיכה וסולידריות למשפחות הנזקקות. כשהם מקבלים סל מזון הם יכולים להרגיש שהם חלק מקהילה שאכפת לה מהם ורוצה לעזור להם בתקופה קשה.

סיוע לילדים חולים

עמותת עם אחד מסייעת לילדים חולים במגוון דרכים. הדרך הראשונה היא באמצעות מתן תרומות. מחלה של ילד יכולה להכביד על משפחות שנכנסות למאבק כלכלי בכדי לשלם עבור הוצאות רפואיות שונות. כשהם מקבלים כסף נוסף הם יכולים להשקיע אותו בבריאות הילד שלהם ולהיות רגועים יותר.

דרך נוספת היא מתן תמיכה רגשית. להיות חולה זאת חוויה שעלולה להיות טראומטית עבור ילדים, והם עשויים להרגיש מבולבלים ולבד. העמותה יכולה לספק להם תמיכה רגשית על ידי מתן אוזן קשבת. כך הילדים יכולים להרגיש טוב יותר בתקופה קשה זו.

בנוסף, מדי פעם העמותה מארגנת פעילויות שונות כדי לשמח את הילדים. מחנות קיץ, טיולים ואירועים אחרים מאפשרים לילדים להתרועע עם ילדים אחרים שעוברים חוויות דומות, ליהנות מהאטרקציות ולקחת הפסקה מהמחלה לזמן מה. זה יכול לעזור לשפר את מצב הרוח שלהם.

כיצד פעילותה של עמותת עם אחד יכולה לשנות את פני החברה הישראלית?

עמותת עם אחד שקמה בכדי לעזור לאנשים נזקקים פועלת כבר שנים רבות, ובאמצעות הפעילויות שלה והכוח שלהן הם מצליחים לשנות את פני החברה. קודם כל, הסיוע עצמו שעמותת עם אחד מעניקה יכול לעזור לאנשים מאוכלוסיות מודרות או מוחלשות. דבר זה עוזר לשפר את איכות החיים של אנשים אלה ובכך לשלב אותם טוב יותר בחברה. דבר נוסף הוא העלאת המודעות. על ידי ארגון אירועים ופעילויות אחרות, העמותה מעלה את המודעות לנושאים חשובים, כגון חיילים בודדים, קשישים נזקקים ועוד. דבר זה יכול לעזור לאנשים להבין טוב יותר את האתגרים העומדים בפני אנשים מהקהילה שלהם ולהניע אותם לפעולה.

עוד שינוי שהעמותה מבצעת הוא קידום של התנדבות בקהילה. העמותה כל הזמן מעודדת אנשים נוספים להשתלב בעבודה התנדבותית במסגרת הארגון. דבר זה יכול לעזור לייצר תרבות של נתינה בקרב האוכלוסייה, ולהגדיל את מספר האנשים שאכפת להם ופועלים לפי דרך חיים זו.

על עמותת עם אחד

עמותת עם אחד היא ארגון ללא מטרות רווח שמטרתו לעזור לכל גבר, אישה, ילד או ילדה שזקוקים לסיוע כזה או אחר, אם זה באמצעות תרומות, מתן תמיכה, ייעוץ או ליווי. הם תמיד שמחים לקבל מתנדבים חדשים או תרומות!