בית חכם: המערכות שיפעילו את הבית בשבילכם

כיום בעידן בו כל דבר מתנהל אי שם בענן וירטואלי, רק מתבקש שגם הבית הפיזי יהיה מעט יותר חכם ויידע להציע הרבה יותר. מכאן שכל מי שחובב קידמה, אביזרים טכנולוגיים ומעריך את היכולת לבצע אינספור פעולות באמצעות תכנות אישי, עתיד לגלות שהבית הפרטי יכול להיות סופר יעיל ועל הדרך גם סופר חסכוני. אז אלו מערכות חכמות קיימות כיום עבור בתי מגורים? להלן רשימה שגם לכם מוטב להכיר!

משנים את חוקי המשחק – מנעול חכם

ראשית נתחיל מדלת הכניסה. ובכן טרם נמצא תחליף לאותה דלת פיזית שמהווה חוצץ בין הפנים לחוץ, אך כן נמצא פתרון יעיל עבור פעולת הסגירה והפתיחה ואף עבור אמצעי האבטחה. כיום מומלץ ביותר להתקין מנעולים חכמים – מנעולים שמייתרים את הצורך של המפתח הפיזי (אותו ניתן לאבד ולשכפל בקלות). אם טרם יצא לכם להכיר, נציין שמדובר במנעול שמתופעל באמצעות מגע של האצבע (ריבוי משתמשים בהחלט אפשרי), או באמצעות שליטה מהנייד, והוא בין היתר כולל מיקרופון, חיישן תנועה ומצלמה. מכאן שניתן לצפות על אזור כניסת הבית מהעבודה, לפתוח מהסופר את הדלת לשכנה, לשנות הרשאות לפי הצורך, לדעת מי דופק באמצע הלילה מבלי לקום מהמיטה וכדומה.

בית חכם המערכות שיפעילו את הבית בשבילכם

מייעלים את רשימת הקניות – מקרר חכם

כיום מקררים יודעים לעשות הרבה ומעבר חוץ מלשמור על הטמפרטורה הרצויה ולהכין קוביות קרח. קיימים מקררים שמאפשרים לדעת מה נמצא במקרר מבלי לפתוח את הדלת, פשוט כי בהתאם לדרישה הדלת נהיית שקופה. בנוסף, הדלת יודעת להפוך למסך תצוגה שמאפשר לחפש מתכונים ולראות סרטוני בישול. מבקשים יותר? תקבלו! בין היתר ישנם מקררים שכוללים מערכת ראייה מלאכותית, כזו שמסייעת לדעת אלו פריטים חסרים ואלו עומדים להיגמר, כך שניתן להיות בסופר ולהתייעץ עם המקרר החכם האם לקנות עוד ביצים, גבינה או עוף.

להתראות מצגים שלום אפליקציה

בעולם וירטואלי רק מתבקש שנחדול לגעת בדברים, והפעם אנו מדברים על תחום המתגים. באמצעות מערכות תפעול ייעודיות לבתים חכמים נזכה לשלוט מרחוק על מגוון מכשירי חשמל, ואם כן נבחר לגעת, נהנה ממסכי טאץ' קטנים שעל הדרך מוסיפים היבט עיצובי מרשים ביותר. מכאן שניתן להיות בעבודה ועדיין להדליק את הדוד, להרים את התריסים בחדר הילדים, להדליק את האור במבואת הכניסה, להפעיל את המזגן (ולהגדיר במדויק טווח תפעול וטמפרטורה רצויה), לכבות את התאורה ששכחנו בבוקר דלוקה וכדומה. אם לא די בכך, ראוי לציין שמערכות אלו גם עשויות לכלול חיישני תנועה, לחות, אור והצפה, ואף לנהל תרחישי אוטומציה עבור חיסכון מרבי של אנרגיה.

שנסכם?

כיום הטכנולוגיה נמצאת בשיאה והיא ממזמן כבר אינה מתמקדת רק במחשבים וניידים. אז אם מבקשים לחסוך בהוצאות החשמל, להתנהל בבית שמעניק מענה מדויק לצרכים, לחוש יותר בטוחים ובאופן כללי לנצל על הצד הטוב ביותר את העידן המדהים שבו אנו חיים, אתם מוזמנים להתעדכן בחידושים האחרונים.