רוצים לתרום לעמותות? אפשר לעשות את זה באינטרנט

הנתינה והעשייה למען האחר, היא אחד מעמודי התווך החשובים ביותר של החברה האנושית, והיא מאפיין מאד בולט של החברה הישראלית. כיום, רבים מאיתנו רוצים לתרום בדרכים שונות ולסייע לאחרים שצריכים את העזרה, אבל מתברר שזה לא תמיד דבר פשוט ונוח שאפשר לעשות בקלות. יש כאלו שמחפשים איפה אפשר להתנדב, אחרים מאמצים אליהם חיילים בודדים או נערים בסיכון ויש מי שבוחרים לעבוד בשכר בעמותות וארגונים שעושים את הדברים הללו. עם זאת, רוב האנשים לא תמיד מגיעים לזה בין כל העיסוקים השונים בחיים, ולכן מחפשים את האפשרות של תרומה כספית, וגם כאן מדובר על משהו שלא תמיד קל למצוא ולא תמיד יודעים איך להגיע לגורמים הרלוונטיים. על כן, על מנת להתגבר על הקושי הזה אפשר לתרום בימינו דרך האינטרנט ואנו רוצים להסביר איך זה בדיוק עובד ולמה מדובר בדרך הכי נוחה ויעילה.

תרומה דרך פלטפורמות ייעודיות נוחות

על מנת להבין את כל התחום זה יותר לעומק, חשוב להכיר את האתרים המובילים המאפשרים זאת. תרומה באתר jgive למשל, תאפשר לכם לבחור באחד או יותר מתוך עשרות קמפיינים חשובים המתעדכנים באופן קבוע. נכון לעכשיו למשל, ישנם הרבה מאד קמפיינים חשובים כמו פרויקט מיוחד המסייע למשפחות של ילדים חולי סרטן, עמותה המסייעת לילדים עם נכויות ומוגבלויות שונות, פרויקט מיוחד לנערים ונערות בסיכון ועוד.

הדבר המעניין ביותר לגבי האתר הזה אגב, הוא שבניגוד לאתרים רבים אחרים שעושים דברים דומים ומחברים בין אנשים לבין פרויקטים ופועלים כחברה עסקית ורווחית לכל דבר, כאן מדובר על אתר של ארגון ללא מטרות רווח, וככה שאתם מבצעים תרומה למעשה, אתם יודעים שמאה אחוז ממנה מגיעה למטרה לשמה תרמתם אותה ואין שום עמלות שאתם צריכים לשלם לבעלי העסק.

פרסומות וקמפיינים ברשתות החברתיות

פעם היו מבצעי התרמה מדלת לדלת, וככה בדיוק אנשים שלא מחפשים באופן יזום עמותות לתרום להם, יכלו לתת את חלקם ולסייע מתוך רצון טוב ונכונות לעזור. היום כבר כמעט ואין את הדברים הללו, אבל זה לא אומר שנגמר הצורך לבקש תרומות מאנשים. כיום, את הנציגים החליפו המסכים, וכל אחד מאיתנו נחשף כמעט על בסיס יומי לפרסומות וקמפיינים הקוראים לסיוע כלכלי לעמותות שונות. יכול להיות שנתקלתם בדברים כאלו לפני סרטון ביוטיוב, שראיתם מודעה ממומנת בפייסבוק או באינסטגרם, או שהקריאה מופיעה על גבי באנר באחד האתרים בו אתם גולשים. כך או כך זו בהחלט הזדמנות נפלאה לתרום על הדרך ולסייע, וזו עוד דוגמא לנוחות של תרומה דרך הרשת.

רוצים לתרום לעמותות? אפשר לעשות את זה באינטרנט

למה לתרום לעמותות אונליין?

ובכן, יש כמה וכמה סיבות למה מדובר בדרך הטובה ביותר כיום. הנה כמה מהן:

תשלום מאובטח:

האתרים הגדולים והמוכרים עובדים עם מערכות אבטחה מתקדמות, ואתם יכולים להיות בטוחים שהפרטים שלכם חסויים ומוגנים לחלוטין.

בחירה של המטרות בעצמנו:

הגלישה ברשת מאפשרת לנו להכיר יותר לעומק את העמותות והפרויקטים שמעניינים אותנו לתרום לקהילה, וככה כל אחד יכול לבחור את זה שהכי קרוב ללבו.

אפשרות לשיתוף:

אם נתקלתם בפרויקט או מטרה חשובה שאתם מאמינים בה ורוצים להציע סיוע נוסף, אתם יכולים לשתף את הקישורים דרך הרשת ובכך להציע סיוע נוסף מעבר לתרופה הכספית שלכם.

בשורה התחתונה, תרומות כספיות דרך הרשת לעמותות זו כיום הדרך הנוחה ביותר לעשות זאת. אם גם אתם מחפשים מטרות חשובות, אנו בהחלט ממליצים להכיר את האתרים המובילים ולהתחיל לתרום מפעם לפעם באמצעות הרשת.