עם הספר: 5 ספרים ישראליים המומלצים ביותר

בינינו – מה יותר טוב מקצת זמן איכות עם עצמנו עם ספר טוב? אין ספק שמדובר על הזדמנות מושלמת לקחת פסק זמן מהחיים, להתנתק רגע מהמחשבות על השגרה ועל הטרדות ופשוט לצלול אל תוך עולם אחר, והאמת היא שזו גם דרך מעולה לקחת פסק זמן מהמסכים ששואבים אותנו בחזרה אליהם בכל הזדמנות אפשרית. למרבה הצער, במציאות הדיגיטלית שלנו נראה שיותר ויותר אנשים מוותרים על היתרונות ועל התענוג הגדול שבקריאה, וזה בהחלט חבל, בעיקר בשל העבודה שלקריאת ספרים יש יתרונות מובהקים וחשובים לבריאותנו. למרבה המזל, זהו בהחלט הרגל שניתן לחזור אליו, וכמו הרבה דברים זה עניין של תרגול והסתגלות. ואם כבר הרבה זמן שלא יצא לכם לקרוא ספר טוב, אנחנו מאמינים שהדרך הטובה ביותר לחזור לעניינים היא עם ספרים מומלצים, כאלו ששואבים אתכם לתוכם מהשנייה הראשונה בלי הרבה מאמץ. אנחנו רוצים להמליץ כעת על חמישה כותרים ישראליים שכאלו, ושתהיה קריאה מהנה!

הכלה שלא ידעה / אבי גרין

אכן, יש הרבה מאוד ספרי רומן ישראלי טובים ומרתקים, אך הספר הזה הוא בהחלט שונה, בעיקר בזכות הקצב הקולח, הסיפורים שמראים דמיון פורה ביותר והשפה העשירה. כשסשה מתעוררת מתאונה קשה ומזעזעת, היא סובלת מעבר לטראומה גם מאמנזיה ולא זוכרת כמעט כלום מעברה, אפילו לא את הנישואים לבעלה. מכאן מתחיל מסע של גילויים מטלטלים, כאשר השאלה המרכזית היא האם הנישואים שלה יחזיקו מעמד על אף החשיפות והיציאה של האמת אל האור.

רילוקיישן / איילת גונדר גושן

ההתנגשות בין החלום האמריקאי לזהות הישראלית מעולם לא הייתה מותחת ומצמררת יותר. הספר מביא את סיפורה של משפחה לאחר רילוקיישן לסיליקון ואלי בארצות הברית. לאחר התמוטטות ומוות של בין כיתתו של הבן הבכור במשפחה, נער בן 16 במסיבת בריכה, מתחילים לצוף אל פני השטח שברי מידע שמעידים על כך שאולי יש קשר בין החיבור של הנערים. ספר מותח, קולח ומרתק.

עד מפתח / ליעד שהם

ספר מתח נהדר שלא תצליחו להוריד ממנו את הידיים ושוזר את סיפוריהם של שופט בבית משפט קהילתי שלא מצליח לסרב לביקור מפתיע של אדם שמגיע אל סף דלתו ושל ענת נחמיאס, אמא מצליחה הנשואה לסטארטאפיסט אחריי אקזיט מוצלח שהולכת בעקבות התשוקה שלה והופכת לחוקרת במשטרה. ספרו האחד עשר של ליעד שהם.

עם הספר: 5 ספרים ישראליים המומלצים ביותר

איך לאהוב את בתך / הילה בלום

דרמה פסיכולוגית שלגמרי קשה להניח מהיד ומשרטטת את הקשרים העדינים בין הורים לילדים ובפרט בין אימהות לבנות. הספר מביא את הסיפור של סבתא שלא ראתה את הנכדות שלה במשך שנים ומנסה לעשות תיקון כלשהו שכמובן לא עובד בצורה חלקה ומעלה לא מעט משקעים מהעבר.

החמדנים / ירמי פינקוס

סיפור מיוחד, משעשע ומרגש על זקנה, כסף ולא מעט חמדנות. הספר מגולל את סיפור של אומן זקן וחשוך שילדים שצבר הון מכובד במשך חייו. כאשר הזמן נותן את אותותיו וברור שלא יחיה לנצח, דמויות רבות מהעבר וההווה מתחילות לצוץ ולנסות לקחת נתח כלשהו בירושה המתקרבת. שילוב מיוחד בלי ספק של מתח, הומור, שנינות וגם לא מעט אווירה קודרת, עוד ספר שבאמת קשה להתנתק ממנו.

לסיכום

קריאת ספרים זה דבר נפלא, שער לעולם של דמיון ויצירה שעושה הרבה טוב לנפש האדם. אם כבר הרבה זמן לא יצא לכם לקרוא, או שאולי אתם דווקא כן קוראים ומחפשים ספרים חדשים ומעניינים, אלו הם חמישה כותרים ישראלים שבהחלט שווה לנסות בהקדם.