העשרה לילדים: פודקאסטים מומלצים להאזנה בשעות הפנאי

פודקאסטים לילדים

אם אתם הורים לילדים קטנים או גדולים, אתם בוודאי נתקלים מידי פעם ברגעים בהם קשה למצוא להם משהו מעניין לעשות. אז נכון, יש בית ספר או גן וגם שיעורי בית. אפשר ללכת לחוגים ולבקר חברים או להזמינם לביקור אצלנו. יחד עם זאת, יש רגעים רבים של שעמום המסתיימים לרוב מול המסך – או של הטלוויזיה, או של המחשב או זה בנייד. במאמר הזה נרצה להציג בפניכם ההורים אלטרנטיבה לכל אותם רגעים והיא האזנה לפודקאסט מותאם לילדים. יש הרבה הזדמנויות בהן ניתן להאזין: ברכב בדרך לטיול, תוך כדי מנוחה בבית, בזמן שעושים מטלות בית או אפילו בצוותא עם ההורים או האחים והאחיות. ההאזנה לפודקאסט מפתחת את הדמיון, מעשירה את הידע הכללי וגם את אוצר המילים וכישורי השפה. למרבה המזל, יש כיום פודקאסטים נהדרים המיועדים לילדים, את כמה מהטובים שבהם נזכיר בהמשך.

פודקאסטים לילדים – פעילות מעשירה ומהנה

היופי בפורמט הזה של הפודקאסט הוא שניתן להאזין לפרקים לפי בחירה אישית מתי שנוח לנו ולילדים. כמו כן, ניתן להפסיק את הפרק ולהמשיך את ההאזנה במועד מאוחר יותר. בכדי להגיע לנושאים אשר יעניינו וירתקו את הילדים, חשוב להגיע למבחר רחב ככל הניתן. למבחר גדול כזה של פודקאסטים לילדים, תוכלו להאזין במרכז הפודקאסטים. ניתן פשוט לגלוש לאתר ובו לחפש לפי נושאים את הפרק המתאים לכם. כל הפודקאסטים שנזכיר כאן ועוד רבים אחרים זמינים להאזנה באתר בקלות וכמובן – ללא כל עלות:

'קטעים'

זהו שמו של פודקאסט מבית היוצר של יובל מלחי, אותו עוד נזכיר בהמשך. הפודקאסט התחיל את דרכו כ'קטעים בהיסטוריה' אבל התרחב מאז לעוד תחומים. הוא מועבר בקטעי קריינות, מוזיקה וקולות רקע המכניסים את המאזינים לאווירה של זמן ומקום אחרים. ניתן לשמוע בו פרקים על ליאונרדו דה וינצ'י, נפוליאון, מסעות הצלב או עליית יהודי אתיופיה. הנושאים מגוונים ובכל אחד מהם, מוצא יובל מלחי את המעניין והמרתק. הפודקאסט מתאים להאזנה גם כמשפחה.

'היסטוריה לילדים'

זהו פודקאסט נוסף של יובל מלחי העוסק בתחום ההיסטוריה. כל פרק עוסק באירוע אחר: יום הבסטיליה, אלכסנדר זייד ועוד. יש פרקים על נושאים עולמיים ואחרים עוסקים בנושאים יהודיים או ישראלים, כמו למשל אריק איינשטיין. הפודקאסט מופק בשביל תאגיד השידור 'כאן'.

'ילדי טבע'

זהו פודקאסט של היוצר עומרי גלבר. כל פרק בו עוסק בנושא מסוים מעולם הטבע עם אזכורים נוספים של היסטוריה ותרבות. בין הנושאים תמצאו פרקים על: 'אצות', 'מעיינות', 'הרקפת', 'המדבר' ועוד אחרים. הפודקאסט מיועד להאזנה החל מגיל 4 וגם כאן – האחים, האחיות וההורים מוזמנים להצטרף להאזנה. זהו פודקאסט מושלם כהכנה למי שנוסע לטייל ובקר או לחזות בדברים המוזכרים בפרק.

'מסע אל גוף האדם'

זהו פודקאסט מאת ד"ר יאיר פוזניאק בהגשתו, כאשר הפתיח וההקדמה מועברים על ידי ילד קטן. זה עוזר מאד לילדים המאזינים לפודקאסט להתחבר אליו. הפרקים עוסקים באברי הגוף השונים, במערכות שהם יוצרים (עצבים, חישה וכו') כמו גם בנושאים ספציפיים כמו 'חושים' או 'קורונה ומחלות אחרות'.

'ראש מלא סיפורים'

זהו פודקאסט של תאגיד השידור 'כאן'. הוא מציג בכל פרק סיפורים מאת סופר או סופרת ילדים שכולם מכירים. נוכל לפגוש שם דמויות מסיפורים או שירים של מאיר שלו, שירה גפן, דוד גרוסמן, שלומית כהן אסיף ואחרים. הפרקים מתובלים בקטעי נגינה, קולות רקע ודיבוב.

 

אנחנו מקווים שהטעימה הקטנה הזו תצית אצל הילדים שלכם את הסקרנות והתשוקה לפודקאסטים איכותיים ושאלו יהפכו לפעילות לה הם מצפים בכיליון עיניים.