שרתי אחסון: כל מה שרציתם לדעת!

שרתי אחסון שנצרכים כשירות דרך האינטרנט, הם אופציה מתקדמת ונוחה מאוד כיום. הם עשויים לשמש עבור מטרות רבות – אחסון אתרי אינטרנט, אחסון אפליקציות או אחסן של מידע עסקי מסוגים שונים. אלה הדברים העיקריים שכדאי לדעת עליהם:

שרת וירטואלי

שרת האחסון יכול להגיע בתצורת VPS או Virtual Private Server. זה הוא "שרת וירטואלי", כאשר ישנם לרוב כמה שרתים כאלה, שמוגדרים במקביל על גבי שרת פיזי אחד. שרתים מסוג זה, יכולים להיות מותאמים באופן גמיש לדרישותיכם המשתנות מבחינת משאבים – יתרון חשוב מאוד. כל זאת, תודות לטכנולוגיית הווירטואליזציה שבבסיס השרתים האלה וניהולם. מידע נוסף על כך, תוכלו למצוא באתר https://www.gns.co.il. זאת, לצד מידע על שירותים נוספים שרלוונטיים למי שעובד עם שרתים כאלה.

ייעודי או שיתופי

השרת שאתם שוכרים, עשוי להיות מותקן על גבי שרת פיזי שמושכר לכם בלבד (מכונה שרת ייעודי). אפשרות שנייה, היא שכירת שרת וירטואלי על גבי שרת פיזי, שעליו רצים עוד שרתים, שבשימוש לקוחות אחרים (מצב שמכונה שרת שיתופי). הגישה השיתופית זולה יותר. הגישה הייעודית לעומתה אמנם יותר יקרה, אבל גם יותר בטוחה.

שרתי אחסון כל מה שרציתם לדעת!

VDS

Virtual Dedicated Server הוא סוג שרת שדומה לשרתי VPS. ההבדל העקרוני שיש ביניהם, הוא בכך של-VDS "משוריינים" מראש משאבים רצויים – זיכרון, אחסון, כוח עיבוד. כתוצאה מכך, לא נוצר מצב של מחסור זמני במשאבים שקריטיים לכם. מצב כזה יכול להיווצר, אם השרת הווירטואלי היה פועל לצד שרתים וירטואליים נוספים והם, באופן זמני, היו צורכים יותר ממשאבי שרת התשתית הפיזי שעליו כולם עובדים.

אחסון מותאם Amazon S3

GNS מציעה גם שירות אחסון מותאם Amazon S3, במחיר של החל מ-$9. לשירות זה זמינות ברמה של 99.99%, הוא מספק ביצועים עם מינימום Latency וגמישות בשימוש, תודות לתשתית גלובאלית וגישה ל-13 חוות שרתים. השירות כולל ביצוע גיבוי אוטומטי כל 24 שעות, הוא מאפשר העברת הנתונים מאובטחת וקלות ביצוע Scaling וכן מספק תמיכת מומחים שזמינה 24/7.

שרת פיזי

אפשרות וותיקה היא רכישת או השכרת שרת פיזי, להפעלה לבד (או בסיוע ספק שירותים חיצוני) בתוך העסק. החיסרון העיקרי בשרת מסוג זה, הוא בחוסר יכולתו לשנות את היקף המשאבים שזמינים עבורו. זאת, בשונה משרתים וירטואליים. כמו כן, שרת פיזי מחייב השקעה כספית גדולה ברכישתו, בשונה מהשקעה הדרגתית וקטנה בשכירת שרת, שגם תואמת למפרט השרת שצורכים. תאימות זו שונה מאוד מהמצב בשרת פיזי, בו רכשים בבת אחת משאבים שכלולים בשרת, למרות שלרוב רחוקים מלמצות את השימוש בהם. בשרת הפיזי התחזוקה השוטפת היא באחריות העסק עצמו. כמו כן, הוא יזדקק בהמשך להחלפת השרת או לשדרוגו הפיזיים.

לסיכום

מגוון סוגי שרתי האחסון שזמינים, מציעים מענה לכל צורך בו תיתקלו בנושא האחסון.