עשה ואל תעשה: איך מסדרים פינת עבודה?

פינת העבודה מהווה ללא ספק את אחד המקומות החשובים ביותר, ולכן נדרש להתייחס אליו בהתאם. מהן הטעויות הבולטות שכל אחד מאיתנו עושה וכיצד ניתן להימנע מהן בתהליך של סידור? להלן הפרטים.

פינת העבודה: זה הזמן לעשות סדר ולארגן פינה מושלמת ופרודוקטיבית

בעקבות נגיף הקורונה עשרות אלפי עובדים מצאו את עצמם נאלצים לעבוד מהבית. לעומתם, עצמאיים רבים כבר מכירים את הסיטואציה ולמעשה עובדים ברוב שעות היום מהבית – בפינת עבודה ייעודית. חלק מהבעיות של עבודה מהבית נובע לרוב מתוך העובדה כי רבים מאלתרים פינה באחד החדרים בבית או אפילו בסלון, וזאת מבלי להבין כי ההתייחסות לפינת העבודה צריכה להיות מדויקת ונכונה, בשל העובדה כי פינת העבודה עושה לנו סדר בראש, ובהתאם לכך משפיעה על מידת הפרודוקטיביות שלנו. לכן, השלב הראשון הוא להימנע מלאלתר פינה אלא לחשוב לעומק על הסידור בהיבט של מינימליזם. ראשית כל, ההתייחסות הראשונית צריכה להיות לגבי השולחן עצמו. בחירה מתוך מגוון שולחנות כתיבה ניתן לבצע היום דרך האינטרנט באופן קל ופשוט, אולם בכדי שתוכלו לבצע את הרכישה בצורה נכונה נדרש למדוד את החדר שבו מיועדת להיות פינת העבודה, ובהתאם לבחור בשולחן רחב שעליו ניתן יהיה לעבוד באופן נוח. שימו לב כי אתם מבצעים רכישה של שולחן משרדי דרך חברה מקצועית המעניקה לכם גם אחריות מלאה בגין הרכישה, וכי השולחן עשוי מחומר גלם איכותי שנשמר למשך זמן רב

. מאחר ואנחנו שוהים לא מעט זמן בפינת העבודה, רכישה של כיסא עבודה אורטופדי מהווה את החלק השני שלנו בתהליך הסדר והארגון. הימנעו מלהשתמש בשולחנות בר או כיסאות של חדר האוכל, אלא השקיעו כסף בכיסא נוח שעליו תוכלו לשבת למשך שעות – מבלי לחוות כאבי גב.

עשה ואל תעשה איך מסדרים פינת עבודה

ארגון של הניירת באמצעות פתרונות אחסון

פינת עבודה עמוסה בדפים, מחברות, מכתבים וכו' מסיחה את הדעת ולכן התחילו קודם כל בלארגן את כל הניירת בצורה מסודרת באמצעות קופסאות אחסון אותן מציבים על השולחן, כך שיהיה לכם קל ונוח לשלוף את המסמכים הדרושים לכם. בחנויות מתמחות ניתן לבצע רכישה של חוצצים כמו גם פתרונות אחסון מתקדמים כדוגמת ארון מגירות על גלגלים אותו מציבים מתחת לשולחן. הוסיפו לוח שעם כדי לרשום לכם תזכורות חשובות כמו גם תמונות או משפטי השראה שיעניקו לכם תחושה נעימה ומלאת מוטיבציה לעבודה.

תאורה נכונה – חלק בלתי נפרד מסידור פינת העבודה

מאחר ועבודה מהבית מחייבת עבודה מול מסך למשך שעות רבות, הקפדה על תאורה נכונה היא חיונית למניעת פגיעה בראייה. עדיף לסדר את הפינה אל מול חלון כך שתוכלו לקבל תאורה טבעית ונעימה כמו גם מנורת שולחן פרקטית ומעוצבת, לעבודה בשעות הערב. במינימום מאמץ ועם תכנון מדויק, תוכלו לסדר ולארגן פינת עבודה מושלמת.