איך בוחרים ריהוט לחדר השינה?

חדר השינה שלכם חייב להיות נעים מסודר שכן במקום זה אתם צוברים אנרגיה (משמע: ישנים), מתחזקים ונחים לפני בואו של יום חדש. מלבד זאת, נוחות בחדר השינה חשובה למנח נכון של הגוף, לריענון הנפש דרך אור טבעי שיכנס דרך החלונות, משב אוויר נעים, תאורה בריאה (משמע: הכול חוץ מפלורסנט!) ומצעים שיאפשרו שינה מטיבה ונוחה. אבל כיצד בוחרים ריהוט לחדר השינה? הנה מספר טיפים טובים:

בחירת מיטה

כפי שהזכרנו, מיטה היא האלמנט החשוב ביותר בחדר ועליה להתאים לגודל האנשים שישנים בה ולסטטוס של מי שישן בה – כמו מיטה זוגית לזוג, או מיטת נוער לנערים. אבל בנושא זה אין באמת חוקים, וכל אחת ואחד יכולים לבחור מיטה בגודל הנוח והדרוש לו. בין היתר חשוב להניח מזרן אורתופדי ואיכותי על המיטה למען שינה איכותית ותמיכה בגוף בזמן השינה. חנויות מזרנים מציעות מבחר רחב של מזרנים חלקם עשויים קפיצים וחלקם עשויים ויסקו ג'ל, לטקס, או חומרים תומכים אחרים. בחרו מזרן נוח וטוב.

ארון בגדים

כעת יש לבחור ארון בגדים ולשים לב שהוא מתאים לגודל החדר שלכם. מדדו את הרוחב של הקיר אליו תרצו להצמיד את הארון. לאחר מכן בדקו את גובה הקיר עד התקרה ושימו לב שאפשר להכניס את חלקי הארון לחדר ולהרכיבם בתוכו בנוחות. מדדו את הרוחב הדרוש למיקום ארון ללא הפרעה של הרהיט בחלל חדר השינה. לחדרי שינה קטנים מומלצים ארונות עם דלתות הזזה לחסכון במקום.

טואלט (שידת איפור)

אם אתם אוהבים לשבת ולהסתרק בבוקר, להתאפר, ולבצע מידי פעם טיפול פנים ביתי קטן מול המראה – יהיה לכם נוח יותר לעשות זאת בישיבה מול טואלט או שידת איפור. כיום יש שידות איפור יפייפות במגוון עיצובים החל מעיצוב ויקטוריאני או איטלקי בו השידות עשויות מעץ כהה עם פיתוחים, עד שידות וינטג' מדליקות או ריהוט כפרי במראה מחוספס ומסיבי. בחרו שידת איפור שתתכתב בצורה טובה עם שאר החפצים בחדר.

איך בוחרים ריהוט לחדר השינה עידן בן אור

שולחן עבודה – בדקו האם יש לו מקום.

שולחן עבודה רצוי להכניס לחדר השינה רק אם אין מקום אחר לשים אותו, שכן מוצרי חשמל כמו מחשבים, ניידים, מדפסות וכולי רצוי להרחיק מחדר השינה. אם אין לכם ברירה חפשו רהיטים שמתקפלים והופכים לפחות בולטים כאשר לא צריך להשתמש בהם, כמו שולחן עבודה מתקפל וכולי.

ארונית נעליים

אם הנעליים שלכם נמצאות בחדר השינה, רצוי לבחור ארונית סגורה עם פתחי אוורור וכזאת שאינה מפריעה בחלל החדר. בחרו ארונית נעליים ששומרת על מבנה הנעליים ומספקת בחירה ברורה ללא קושי של הנעליים עמם נרצה לצאת אל היום שלנו. אז זה הזמן לרהט באופן נכון ופרקטי את חדר השינה. לילה טוב…