לא נותרו מאחור: האטליז עדיין כאן, והוא לא הולך לשום מקום

בעבר, היו האטליזים השונים הפזורים ברחבי הארץ ללב הפועם של המסחר ושל הסצנה הקולינרית הביתית. עם השנים נדמה שהפופולריות שלהם דעכה במעט, אך בשנים האחרונות נראה כי הם זוכים לעדנה מחודשת ואפילו הפכו לחנויות המזון המבוקשות ביותר. אם אתם לא מבינים על מה מדובר, נסו לחשוב על הפעם האחרונה בה רציתם לקנות בשר איכותי. האם הלכתם למכולת או לסופר הקרוב לביתכם, או שהיה לכם חשוב למצוא דווקא בשר איכותי במיוחד שאי אפשר למצוא בכל מקום? ובכן, כמוכם עוד עשרות אלפי ישראלים מכוונים מראש לבריאות ולטעמים המנצחים המתאפשרים רק בקניית בשר איכותי שאפשר למצוא רק באטליזים מובילים, וכך מדובר בעצם בחנויות המשווקות מוצרים עם ביקוש גבוהה במיוחד. מתברר, שהיום ניתן להשיג בשר כזה גם ברשתות המזון, אם רק מכירים את המותגים המובילים הנמצאים ברשתות המובילות. בואו נדבר קצת על מהפכת הבשר שמתרחשת כאן ועל האטליז שלא מתכוון להיעלם מהנוף שלנו בזמן הקרוב, ועל הדרך נגלה לכם איפה אפשר למצוא בשר איכותי כזה ממש ליד הבית.

היתרונות בשר מאטליז, הנוחות של קנייה בסופר

אז קודם כל, כדי לא להשאיר אתכם יותר מדי במתח, נגלה לכם איך אפשר להנות מבשר איכותי וטרי גם בקנייה בסופרים. מותגים מובילים כמו מעדני גורמה, פילסו את דרכם בשנים האחרונות אל הצלחת של הצרכן הישראלי וזאת הרבה בזכות השיווק דרך רשתות המזון המובילות. מעדני גורמה היא רק אטליזים ותיקה עם סניפי במרכז, והיום ניתן להנות מהמוצרים הנהדרים שלה, בשר טרי וקפוא באיכות גבוהה גם ברשתות המזון המובילות. את המוצרים המעולים תוכלו למצוא בסניפים של רשתות יוחננוף, הסל שלי, מחסני השוק, אדום ירוק, בול מרקט, מרכולית, סופר סופר וקואופ שופ. לחצו כאן ותוכלו למצוא את הסניף הקרוב אליכם בקלות ובמהירות.

לא נותרו מאחור: האטליז עדיין כאן, והוא לא הולך לשום מקום

לאכול בחוץ אאוט – לבשל בבית אין

אוקיי, כנראה שלא נפסיק ללכת למסעדות בקרוב וזה עדיין מהנה ביותר ללכת למסעדה יוקרתית ומפנקת ולהנות ממטעמי שף ואפילו לאכול אוכל רחוב טעים מפעם לפעם, אבל נראה כי התרבות בשנים האחרונות הפכה ליותר ויותר קולינרית. את האחריות לדבר הזה ניתן לזקוף לזכות תוכניות ריאליטי בישול מובילות כמו מאסטר שף, MKR ומשחקי השף, ואין ספק שגם לרשתות החברתיות, ובפרט לאינסטגרם, שם אפשר לשתף את העולם במטעמים שאנו מכינים יש אחריות לא קטנה.

אם תשאלו את השפים המקומיים בארץ הם יאמרו לכם שאין ספק כי מדובר במגמה מבורכת. אנשים רגילים שלא עוסקים בבישול וקולינריה ביום יום, מבינים את החשיבות של הכנת מזון איכותי על שלל היתרונות הבריאותיים של הדבר, וזה עוד לפני שמדברים על הטעמים המנצחים שהם טובים הרבה יותר כאשר מדובר על בישול גורמה שמתאפשר אך ורק עם השימוש בחומרי גלם איכותיים.

ישראל + בשר = סיפור אהבה

לתמונת המצב הזו תוסיפו את האהבה הגדולה של הישראלי הממוצע לבשר וכך תוכלו להבין מדוע האטליזים כנראה כאן על מנת להישאר לעוד שנים ארוכות. טרנדים קולינריים חמים כמו תזונת פליאו (חשוב לציין כי יש האומרים שמדובר בדיאטה מסוכנת שיכולה לפגוע בבריאות, בעיקר אם לא מבצעים אותה נכון), עישון בשר ואכילת בשר נא מסוגים שונים כמו קרפצ'יו מתקבלים אצל הצרכן הישראלי באהבה רבה והופכים מדברים נישתיים למיינסטרים קולינרי של ממש.

אם המגמה הזו תמשך (ונראה שהיא תמשך), אנו צפויים בהחלט לראות מותגי בשר מובילים כמו מעדני גורמה הולכים ומתרחבים ומגיעים עד לרשתות המזון הגדולות – וזוהי חברים, בשורה אמיתית לכולנו, וכעת אנו יכולים להנות אך ורק מבשר איכותי, טעים ומזין!