עתודה מדעית טכנולוגית

אם אתם רוצים לסלול לעצמכם כבר עכשיו עתיד מובטח יותר מבחינה מקצועית, חשוב שתכירו מושג בשם עתודה מדעית טכנולוגית.

עתודה זאת היא בעצם תכנית לימודים שתפקידה להעלות את מספר התלמידים אשר ניגשים לבחינות בגרות במתמטיקה ברמה של 5 יחידות ומעלה, כמו גם במקצועות מדעיים ומקצועות טכנולוגיים שונים.

מי שיתקבל לעתודה מסוג זה, צפוי לפני הגיוס לצה"ל להמשיך וללמוד מקצועות טכנולוגיים ובכך גם להבטיח שירות צבאי ביחידות הקשורות לתחום וגם עתיד בתחום הטכנולוגיה, תחום שנחשב יוקרתי וכזה שסולל קריירה יציבה וכדאית בחיים האזרחיים או בחיי שירות הקבע.

עתודה מדעית טכנולוגית

היכן פועלת התכנית?

תכנית מסוג זה פועלת בבתי ספר שונים שנחשבים ברמה ארצית, כאשר את המסלול עוברים ילדים בכיתות ז' עד כיתה יב'. התכנית נחשבת יוקרתית והיא כזאת אשר מקנה הישגים טובים יותר וקידום של המקצועות המדעיים בבתי ספר ארציים.

אז כיצד אפשר להצטרף לעתודה?

עתודה מדעית טכנולוגית כוללת כפי שהזכרנו, מסלולים שונים של לימוד החל מכיתות ז' עד כיתות יב ובכך המשך לימודים  – מה שדוחה בדרך כלל את השירות הצבאי בכמה חודשים.

כדי להירשם למסלול חשוב לעבור כמה מבחנים והתאמות ביניהם: מבחן עתודה מדעית טכנולוגית מתמטיקה כיתה ז, מבחן עתודה מדעית טכנולוגית מתמטיקה כיתה ח, כאשר עתודה מדעית טכנולוגית, מבחנים והתאמות נעשים בתוך מסגרת הלימודים.

ומה לומדים במסלול?

במסלולי העתודה לומדים התלמידים מקצועות טכנולוגיים שונים ברמה של 7 יחידות לימוד לפחות. הלימודים מתאימים לתלמידים בוגרי יב' בעלי בגרות מלאה שרוצים להמשיך את מסלול הלימודים לאחר סיום כיתה יב' ולפני הצבא.

עם זאת חשוב לדעת כי את ההתאמה למסלולים מתחילים כבר בכיתה ז', בזמן שכיום ישנן מגוון מסלולים שניתן לבחור מהם הנוגעים למקצועות הטכנולוגיים והמדע.

הרשמה לעתודה מדעית טכנולוגית

הרשמה למסלולי העתודה נעשית בדרך כלל בחודש ינואר והיא מתאימה לתלמידי יב' שבוחרים מכללה טכנולוגית אשר בה ירצו ללמוד את התחום הטכנולוגי אשר בו הם בחרו.

כדי להירשם יש להציג תעודת בגרות מלאה, אישור אודות לימודים במגמה טכנולוגית או תעודת בגרות חלקית אך כזאת שיש בה ציונים חיוביים בתחומי המתמטיקה, אנגלית והבעה עברית.

תנאי קבלה לעתודה מדעית טכנולוגית

תנאי בקבלה לתעודה כוללים דפ"ר של 60 לפחות, צד"כ של 17 או יותר, קב"א 52 ונתוני השכלה הקשורים לציון פסיכומטרי, בחינות, ראיונות אישיים, בדיקת נתונים אישיים ועוד.

כלל הבחינות וההערכות מתקיימות כבר במהלך התיכון שבהם מקבל כל מועמד או מעומדת את הציונים, ההערכות והנתונים הן ממוסד הלימודים שבו הוא לומד והן מצה"ל.

לאחר הבחינות ובמידה והתקבלתם תתחילו את מסלול העתודה בתחומים טכנולוגיים שונים ובמסלולים שונים, תוך דחייה של השירות הצבאי בכמה חודשים טובים.

בהצלחה!

השארת תגובה