תרופות טבעיות: האם זה מתאים לי?

במקרים רבים, כאשר אנו חולים או מרגישים לא טוב מסיבה מסוימת, אנו פונים לרופא. בדרך כלל לאחר אבחון ראשוני מקיף, הרופא שולח אותנו לבדיקות נוספות לגלות את הבעיה או שמפנה אותנו לטיפול תרופתי, הליך כירורגי או הליך רפואי אחר במידה והוא הצליח לאבחן את הבעיה. ואכן, במקרים מסוימים זהו הנתיב הטוב ביותר, אך ישנם מקרים רבים שזה לא הנתיב היחיד. ישנם מקרים לא מועטים בהם תרופות טבעיות שהן למעשה כמוסות המכילות רכיבים מן הטבע בלבד, יוכלו לעזור, בין אם כטיפול עיקרי או לצד הטיפול הקונבנציונלי. בכל מקרה אם אתם מרגישים לא טוב אנו ממליצים קודם כל לגשת אל הרופא ולקבל אבחון מקיף ומקצועי, אך הנה כמה דברים שיעזרו לכם להבין האם תרופות טבעיות יוכלו לעזור לכם.

 האם אתם סובלים מבעיה כרונית?

יש כאלה שמרגישים לרוב טוב ומרגישים בנקודה מסוימת שהם סובלים מהצטברות של ליחה וכאבי ראש חזקים. במקרה כזה רצוי לגשת קודם כל לרופא. לעומת זאת, יש כאלו הסובלים מליחה ומכאבי ראש שמקורם בסינוסיטיס למשל על בסיס קבוע כתופעה החוזרת על עצמה פעמים רבות במהלך החיים. לרוב מדובר בכאלו שכבר ביקרו אצל הרופא ומיצו את שלל הטיפול הקונבנציונליים שיש לרפואה המערבית להציע. כאן בהחלט יש מקום לנסות עזרים טבעיים כמו מוצרי חברת הומאוטריט למשל המכילים רכיבים טבעיים בלבד שעשויים להביא הקלה ובהחלט ניתן לשלבם לצד טיפול תרופתי קונבנציונלי. זה בהחלט בסדר גמור לעדכן את הרופא שאתם מעוניינים בתוספים טבעיים ואם הוא מאשר לעשות זאת לצד הטיפול שהוא הציע אז כלל אין מניעה.

תרופות טבעיות האם זה מתאים לי

ללא תופעות לוואי

טיפולים תרופתיים והליכים רפואיים שונים שאולי מביאים להקלה על תסמינים של בעיות רפואיות שונות, אך מגיעים עם תופעות לוואי שהן לעיתים קשות אף יותר מהמחלה עצמה. נכון, תוספים טבעיים לא תמיד יצליחו לפתור כל בעיה, אבל היתרון המשמעותי שלהם הוא שהם אינם גורמים לתופעות לוואי שונות ולא נעימות. את הטיפול והתוסף המתאים יש לבחור בתיאום עם הרופא המטפל או מומחה בתחום, כדי להתאים את המוצר המתאים ביותר לכל מטופל וכדי להפיק את המיטב מהאפשרויות הרבות שמציע השוק.

מחיר

צריך בהחלט לזכור שתוספים טבעיים עולים סכום לא מבוטל, ומי שצריך טיפול ארוך באופן קבוע בהחלט יכול לקחת את ההיבט הכלכלי כשיקול בבחירה. בסופו של דבר חשוב לזכור כי הרעיון הוא לגרום לעצמכם להרגיש הכי טוב שאפשר מבלי לחוות תסמינים ותופעות לוואי שליליות, ולהקל בתסמיני המחלה ככל האפשר ולאפשר איכות חיים טובה יותר. כל מטופל צריך לקחת את כל האפשרויות העומדות בפניו בחשבון, יחד עם הרופא המטפל, וכך להתאים את הטיפול המתאים ביותר לכל אחד, גם בהיטב הרפואי והבריאותי וגם בהיבט הכלכלי.