איך מוציאים ויזה להודו?

הודו נחשבת מהיעדים הפופולאריים ביותר עבור תיירים ומטיילים, וכבר מזה עשרות שנים שישראלים יוצאים לטיול ארוך ביבשת המופלאה הזאת. הודו מציעה חופים לבנים, רחובות שוקקים, נופים מרהיבים, מקדשים, חיי לילה והתחברות אל הגוף והנפש באופן פיזי ורוחני. רבים לא יודעים זאת, אבל מי שרוצה להכנס אל הודו יצטרך להוציא ויזת תייר שיש לה תוקף המתאים בדרך כלל ליעד הרצוי בו מתכוונים לטייל ולאופיו של הטיול. אז איך מוציאים את האשרה? הנה אינפורמציה חיונית:

הוצאת ויזה – מה צריך לדעת?

אם בעבר, ויזה להודו הייתה בתוקף למספר מוגבל של חודשים, הרי שכיום הוצאת האשרה הפכה לנגישה יותר. כך מי שיגיש בקשה ויקבל אישור כניסה למדינה: יוכל לקבל ויזה שתקפה למשך 30 יום ,60  ימים או חצי שנה עד 5 שנים, בעוד שאת התהליך אפשר לבצע במחיר זול יותר מעבר. בנוסף לכך, משרד ההגירה ההודי מספק את אופציה להוציא ויזה אלקטרונית, במחיר נוח, בשל רפורמה בהתנהלות של המשרד.

סוגים שונים של אשרות להודו

חשוב לדעת כי מלבד הרפורמה החדשה של משרד ההגירה ההודי, יש כיום מספר ויזות אלקטרוניות שאפשר לבקש.  יש ויזה התקפה ל30 ימים ומתאימה לטיול קצר כשעלות הוצאת האשרה הוא בין 10 דולרים עד ל25 דולר – תלוי בעונת הטיול. עוד אפשר להוציא ויזה לשנה שעלותה 40 דולר. ויזה ל5 שנים תעלה 82 דולר והיא מאפשרת יציאה וכניסה מהמדינה למשך 5 שנים. כל סוגי האשרות שציינו מתאימות אך ורק לכניסה ימית או אווירית למדינה, ולא לכניסה יבשתית.

איך מוציאים ויזה להודו  עידן בן אור

כיצד מגישים בקשה לויזה?

כדי להגיש בקשה יש להכנס אל האתר של שגרירות הודו שם תחת לשונית 'שירותי ויזה' תוכלו למצוא שירות שמספק הכוונה, כתובות ומיילים של מרכזים לבקשת ויזה בישראל. כך אפשר לבקש טפסים ולשלוח טפסים להוצאת ויזה און ליין. הטופס שתמלאו מורכב מפרטים אישיים, פרטים אודות משלח ידכם, ותאריכי הטיול שלכם.

באמצעות מילוי טפסים און ליין אפשר להוציא ויזה אלקטרונית שנחשבת שימושית יותר עבור נוסעים. בין היתר תצטרכו להוסיף לטפסים צילום דרכון בתוקף ל 6 חודשים לפחות, תמונת פספורט ותשלום אגרת הוויזה המשתנה בהתאם לסוג האשרה. את הטפסים שולחים און ליין או מגישים בשגרירות. לאחר קבלת הבקשה בשגרירות,  תקבלו את הוויזה במייל או בדואר תוך 72 שעות.

חשוב לדעת!

באפריל 2015 משרד ההגירה ההודי החליט לאפשר להנפיק אשרת כניסה למדינה באופן מקוון דרך האינטרנט. כך נכסך הצורך להגיע באופן פיזי לשגרירות הודו. גם אזרחי ישראל יכולים לבצע בקשה ותהליך און ליין בעוד שישראל היא אחת מ115 מדינות שהודו אפשרה להן להגיש בקשה באופן אלקטרוני. הכנסו לאתר של השגרירות כדי לקבל פרטים נוספים על שירות ויזה און ליין.