עשה זאת בעצמך: שיטות להסרת שיער בבית

אם בעבר נדרשנו להגיע באופן פיזי לקוסמטיקאית, כיום באמצעות מספר שיטות ניתן לבצע הסרת שיער בבית באופן קל ונוח. מהן השיטות הטובות ביותר? יצאנו לבדוק, וחזרנו עם תשובות.

הסרת שיער בבית: כל אחת יכולה

אין ספק כי עולם האסתטיקה משנה את פניו, בעקבות פיתוחים ושיטות אשר באמצעותן ניתן להסיר את השיער המיותר. לשמחתנו הרבה, בשוק קיימות לא מעט שיטות המאפשרות לבצע הסרת שיער ביתית, כחלק משגרת הטיפוח. במגזין שייברס לדוגמא תוכלי לקבל טיפים מצוינים (ובטיחותיים) לצורך ביצוע הסרת שיער אצלך בבית, כך שתוכלי לבצע את הפעולה בעצמך – גם אם אין לך ניסיון קודם. בכדי לסייע, בחרנו להציג ארבע שיטות מצוינות, בשיטת DIY:

הסרת שיער באמצעות רצועות שעווה

במקום להסתבך עם חימום שעווה, תוכלי לבצע רכישה של רצועות שעווה מוכנות אותן ניתן לרכוש בכל רשתות הפארם. מדובר ברצועות אותן יש לחמם מעט באמצעות הידיים, ולאחר מכן להפריד את הרצועה ולהצמיד אותה אל העור, כאשר המשיכה של הרצועה מתבצעת מלמטה למעלה. ניתן לבצע רכישה של רצועות שעווה גם לאזור הפנים, אולם לא פעם נדרש לעבור עם פינצטה לאור שיערות סוררות שאותן לא ניתן להסיר באמצעות הרצועה. כמובן שכדאי להשתמש במוצרי טיפוח מרגיעים לאזורים המטופלים כדי לשמור על עור הפנים חלק וצעיר.

הסרת שיער באמצעות סכין גילוח

סכין הגילוח כפי שהכרנו השתנתה ללא הכר, בשל פיתוחים ייחודים המונעים חתכים כמו גם גורמים לריכוך של העור בזמן פעולת הגילוח. מדובר בשיטה זמנית, אך יעילה מאוד בעבור נשים כמו גם גברים המעוניינים לקבל תוצאות מהירות. שימי לב כי סכין הגילוח איננה מתאימה לעור הפנים על אף הטרנד שהתפתח בשנים האחרונות, אלא רק לאזורים כמו הרגליים, מפשעות ובית השחי. עדיף לבחור בסכין גילוח איכותית, כאשר לא מעט נשים ממליצות לבצע רכישה דווקא של סכין גילוח חשמלית של גברים – בשל קיצור פעולת הגילוח כמו גם העובדה כי היא נוחה וקלה לתפעול, כמו גם פחות מסוכנת מאשר סכין חד פעמית.

עשה זאת בעצמך- שיטות להסרת שיער בבית

הסרת שיער באמצעות מכשיר חשמלי

באמצעות מכשיר חשמלי המורכב מפינצטות קטנות אשר מסירות את השיער מהשורש. מדובר בשיטה כואבת יחסית, אולם התוצאות מחזיקות מעמד למשך זמן רב – לעיתים למשך שלושה שבועות ויותר. מאחר ומדובר במכשיר חשמלי, מומלץ להשתמש במגבוני אלוורה מיד אחרי כדי למנוע את גירוי העור כמו גם לשטוף את הראש הנשלף במים, כדי לשמור על המכשיר למשך זמן רב. מדובר במכשיר נטען, ולכן הוא קל ונגיש לשימוש.

הסרת שיער באמצעות קרם

ברשתות הפארם ניתן לבצע רכישה של קרם להסרת שיער, כאשר התוצאות דומות לתהליך של גילוח מבחינת הפעולה עצמה, כמו גם הנוחות.

לסיכום, מומלץ להתנסות במספר שיטות ולבחון מהי השיטה המתאימה לכך. בכך, תוכלי להסיר את השיער המיותר, להרגיש חלקה ונחשקת, ובעיקר להימנע מהמתנה ארוכה לתור אצל הקוסמטיקאית הקבועה שלך.