רצועות לכלבים: איך בוחרים את הרצועה המתאימה ביותר?

הכלב הוא חיה אבולוציונית הרגילה לחיות בלהקה. הרצועה משמשת אתכם כבעלים ליצירת משמעת של הכלב, ולכן לבחירה של רצועה יש חשיבות עצומה. כיצד תוכלו לבחור את הרצועה המתאימה ביותר בעבור החבר על ארבע? להלן הפרטים.

בחירת רצועה לכלב: חיונית לצורך יצירת שליטה ותקשורת טובה

לרצועה של הכלב יש תפקיד חיוני בכל הקשור לבניית מערכת יחסים עם הכלב. למעשה, בימי קדם הכלבים הסתובבו בלהקות ולכן יכולת השליטה שלכם כבעלים על הכלב באמצעות רצועה היא מהותית וחשובה מאין כמותה לצורך תקשורת נכונה ויצירת סמכות. בבואנו לרכוש רצועה, הפרמטר הראשון אליו צריך לשים לב הוא גודל הכלב. לפני שמבצעים רכישה, מומלץ לבצע מדידה של הכלב מבחינת היקף הצוואר, ובהתאם לכך לבחור ברצועה באורך של מעל ל 10 ס"מ מהיקף הצוואר שלו. לאחר שמדדתם, בחרו רצועה נוחה לאחיזה כמו גם כזו שמעניקה לכלב מרחב הליכה בצמוד אליכם. דרך רכישה באתר יונימל תוכלו לבצע בחירה מושכלת ונכונה, וזאת בשל המגוון העצום של הרצועות אשר מתאימות לכל סוגי הכלבים – בהתאם לגודל שלהם ולצרכים הנדרשים שלכם, בייחוד אם אתם נדרשים לאלף את הכלב כאשר הוא גור.

רצועות לכלבים איך בוחרים את הרצועה המתאימה ביותר

בחירת רצועה בהתאם למשקל

עדיף שלא לבחור ברצועה לישט (רצועה נמתחת) בעבור כלבים גדולים, בשל העובדה כי הם עלולים למשוך אתכם בזמן הטיול ובהתאם לכך השליטה שלכם בכלב תהיה נמוכה עד בלתי קיימת. עם זאת, מדובר ברצועה מצוינת לצורך אילוף של כלבים – ועל כן התייעצות עם גורמי מקצוע כמו מאלף כלבים לפני הרכישה מהוה דרך מצוינת לצורך בחירה נכונה. בסופו של דבר, צריך להבין כי השליטה היא אצלכם ולכן הקפידו לבצע רכישה של רצועה באורך של בין 1.5-2 מטר, וזאת בכדי ליצור מרחק סביר מהכלב בזמן ההליכה.  רצועה קצרה יחסית מתאימה בעבור כלבים במשקל קל יחסית (עד 4 קילו) ואילו לכלבים גדולים עדיף לבצע רכישה של רצועה עשויה עור, זאת בשל האיכות המצוינת כמו גם העובדה כי כלבים גדולים נוטים למשוך בטיולים ועל כן השליטה שלכם כבעלים היא טובה ויציבה יותר. בעת הצורך, השתמשו ברתמה במקום בקולר, כדי לא להעמיס על הכלב.

עובי רצועה – חשוב בתהליך בחירה

בעת בחירה של רצועה לכלב צריך לשים לב לחומרי הגלם, ובייחוד לעובי. אם מדובר בכלב גדול הקפידו לבצע רכישה של רצועה עבה יחסית שלא תיקרע ועלולה לסכן גם את הכלב שלכם, ואילו מדובר בגורים עדיף לבחור ברצועה דקה כך שהכלב יתרגל אליה ולקצב ההליכה שלכם. לסיכום, באמצעות הפרמטרים הבאים תוכלו לבצע רכישה מדויקת ונכונה בעבור ההולך על ארבע. כאמור, בחירה של רצועה צריכה להתבסס קודם כל על משקל הכלב, הגודל וכמובן הנוחות שלכם ובייחוד של הכלב.