איך עומדים בדרישות התו הסגול בעסק?

בעבור בעלי עסקים, תקופת הקורונה הייתה ככל הנראה אחת התקופות היותר מאתגרות בשנים האחרונות. מעבר לעובדת הקושי הכלכלי של עסקים שנאלצו לסגור את שעריהם ולהוציא עובדים לחל"ת ונסמכו על קצבאות שהובטחו על ידי הממשלה, נראה כי לא מעט בעלי עסקים שכן ניסו להמשיך ולפעול בתקופה הזו, רבים לא ידעו איך למלא אחר דרישות התו הסגול, מה שהביא לסגירה של הרבה מקומות, לדו"חות לבעלי עסקים רבים ובעיקר לעוגמת נפש. מי שרוצה לעבור את התקופה הזו בשלום עד שיימצא חיסון ונוכל לחזור לשגרה, יצטרך להכיר את הדרישות ולאפשר אינטראקציה מוגנת לבאי העסק. הנה מדריך מקוצר שיעזור לכם להבין איך לעשות את זה.

היגיינה וניקיון

ראשית כל עליכם לדאוג בכל זמן לניקיון החנות שלכם ולהקפיד לחטא משטחים כמה פעמים במהלך היום. באופן טבעי בעסקים שונים דברים עוברים מיד ליד, כמו כסף, מסמכים, מוצרים או קבלות למשל, והמגע הזה עלול להיות מקדם הדבקה. לכן בנוסף, עמדת חיטוי ידיים לשמירה על ההיגיינה בעסק היא הכרחית ואם בית העסק שלכם גדול יחסית ומכיל כמה אגפים או קומות, מומלץ לשים כמה עמדות כאלה כדי שכולם יוכלו להסתייע בהן. במידה ואתם רואים אנשים שלא מקפידים להשתמש בהם, זה בסדר גמור להעיר ולבקש לחטא את הידיים.

איך עומדים בדרישות התו הסגול בעסק-

מדידת חום

זכרו כי בתקופת הקורונה יש למדוד את החום של כל מי שנכנס לחנות או לעסק שכן חום עשוי להיות תסמין של הנגיף. אם יש לכם שומר או פקיד הנמצא בכניסה לעסק, ניתן לרכוש מדחום ידני אותו ניתן לכוון אל היד או הראש של הלקוח. שימו לב שזו פעולה שעשויה לגזול ממנו הרבה זמן ובמידה ותעדיפו שהוא יהיה עסוק בדברים אחרים, תוכלו לרכוש עמדה לבדיקה עצמית אליה הלקוחות מכוונים את היד בעצמם. אם אתם נדרשים לרשום את הפרטים שימו לב שאף אחד לא כותב מספר שונה בכוונה או בטעות.

מסכות ואוורור

עליכם ועל באי העסק לעטות מסכות בכל זמן. אי עטית מסכה כרוכה בקנס, שגובהו אפילו הועלה לאחרונה. יש לא מעט לקוחות שלא מקפידים על זה, הרבה פעמים מתוך קושי אמיתי בנשימה עם מסכה. זה בסדר להעיר להם בנימוס ולבקש מהם לעטות את המסכה. כמו כן, זכרו כי חללים שאינם מאווררים הם מקדמי הדבקה מאד גדולים. לכן כדאי לפתוח כמה שיותר חלונות וככל שמזג  האוויר מאפשר את זה, להעביר את הפעילות שלכם החוצה, בין אם מדובר בפגישות עם לקוחות או בדוכני ממכר שבהחלט יוכלו להיות במקום פתוח.

התקהלות

לבסוף, זכרו לדאוג שלא ייכנסו אל העסק יותר אנשים מן המותר לפני ההנחיות כרגע ובמידה ואתם רואים לקוחות מצטופפים, העירו להם בנימוס ובקשו מהם לשמור על ריחוק.

רק כך נוכל לעבור את התקופה הזו ולחזור לשגרה בהקדם האפשרי.