עבודת קודש: חטיבת הסיוע של עמותת לב ונפש עומדת לצד ילדים בעלי צרכים מיוחדים

ארגון לב ונפש הוקם מתוך מטרה לסייע לאנשים הסובלים ממחלות נפש בישראל, בדגש על ילדים ונוער. הארגון פועל מול מרבית בית החולים לבריאות הנפש והמחלקות הפסיכיאטריות בישראל, ומסייע במגוון דרכים. כך למשל, חטיבת הסיוע לילדים עם צרכים מיוחדים חטיבת הסיוע פועלת מול בתי חולים – בריאות הנפש ובמחלקות פסיכיאטריות, במסגרת של מענה לבקשות ולדרישות הייחודיות של כל מחלקה. מה חושב לדעת אודות הפעילות המרגשת של עמותת לב ונפש? כל הפרטים בכתבה הבאה.

חלוקה של ערכות בבתי החולים למאושפזים

ערכות "אנחנו כאן בשבילך" הוא פרויקט ייחודי של לב ונפש. מדובר בפעילות שמסגרתה המתנדבים של בתי החולים מגיעים למחלקות הפסיכיאטריות, וזאת מתוך מטרה להעניק להם ערכות הכוללות ציוד אישי. מדובר בפעילות שנועדה להפחית את החששות ואת התחושות הלא נעימות הנלוות לאשפוז כפוי, כאשר המתנדבים של לב ונפש רואים בפעילות הזו כחלק בלתי נפרד מקידום של מענה המתבצע בשיתוף פעולה אל מול גורמי הרפואה וכמובן המשפחות. לצד זה, מידי חודש המתנדבים של העמותה עוזרים למשפחות בהן בן נוער או מבוגר נכה נפשית ודואגים להם למוצרי היגיינה, תרופות, ציוד אישי, סלי מזון, בגדים ונעליים ועוד. הפעילות הזו למען ילדים עם צרכים מיוחדים היא בעלת ערך מוסף משמעותי, הן בשל תנאי האשפוז והן בשל ההבנה כי המעטפת שאותה מעניקים המתנדבים היא בעלת משמעות בעבור כל ילד או ילדה אשר מאושפזים במחלקות בתי החולים, וזקוקים לסיוע.

הפקה של ימי כיף לילדים ובני נוער מאושפזים

לב ונפש היא עמותה המקדמת מגוון פעילויות וימי כיף לילדים עם צרכים מיוחדים המאובחנים עם הפרעות נפשיות. מטרתו העיקרית של הארגון היא לשפר את איכות חייהם של ילדים עם מוגבלות נפשית, וזאת באמצעות מתן הזדמנויות לעסוק בפעילויות מהנות וחברתיות. המתנדבים של עמותת לב ונפש דוגלים באמונה כי לכל ילד מגיעה ילדות שמחה ומספקת, ללא קשר למצבו הנפשי, ועל כן המתנדבים פועלים ללא לאות להעניק לטובת מתן של סביבה בטוחה ותומכת. פעילות העמותה נועדה לקדם אינטראקציה חברתית ולהעצים את התחושה האישית, וזאת למרות נסיבות חיים לא פשוטות הכרוכות באשפוז כפוי במחלקה בבית חולים. צוות המתנדבים ואנשי המקצוע המסור של לב ונפש פועלים יחד ליצירת חוויות משמעותיות ומהנות לילדים, תוך מתן תמיכה והכוונה למשפחותיהם, וזאת באמצעות קידום של ימי כיף כמו למשל טיול לספארי, הפקה של ימי כיף בזמן החגים ועוד.

 

 

עשייה חברתית ללא כוונת רווח

מזה כשנים רבות שעמותת לב ונפש פועלת למען המשפחות וילדים אשר מאובחנים עם הפרעות נפשיות, מתוך הבנה כי מדובר במצב רגיש המשפיע על המרקם המשפחתי באופן דרמטי. בשל כך, מקפידים בעמותה להעניק תמיכה וסיוע למשפחות, הן באמצעות סיוע כלכלי והן באמצעות הפעלה של קו חירום הפעיל בכל הפלטפורמות החברתיות. בכך, מצליחה העמותה לקדם את מטרותיה באופן שמצליח להשפיע באופן ניכר על איכות החיים של ילדים ובני נוער, לצד תמיכה וסיוע בעבור הצוותים הרפואיים אשר מבצעים עבודת קודש לטובת שיפור מצבם והשתלבות מלאה בחברה הישראלית.

לסיכום

באתר הרשמי של עמותת לב ונפש ניתן לקבל הצצה נוספת לפעילות חברתית ענפה ומרגשת. במסגרת הפעילות מקדמים בעמותה מענה המגיע לידי ביטוי במסגרת של מענה אפקטיבי המגיע לידי ביטוי במערך של מתנדבים אשר פועל בפריסה ארצית, ללא כוונות רווח ועם שימת דגש על שיפור רווחתם של דור העתיד במדינת ישראל.