נופף בדגל ישראל תחת אש חיה: סיפור חייו מעורר ההשראה של רפי אדרעי ז"ל

סיפור חיי של רפי אדרעי הוא סיפור אשר גם לאחר שנים רבות, מצליח לרגש, וזאת בשל אומץ הלב כמו גם הנחישות אותה הפגין מתוך מטרה לשמור על המולדת. החייל האמיץ אשר נופף בדגל ישראל מאולתר כאשר עלה על גג של בניין בעת עזיבת השלטון הבריטי את העיר בה נולד וגדל צפת נפל בקרב בגיל 24 בלבד, וכעת בסקירה הזו נציג בפניכם את כל מה שצריך לדעת אודות הסיפור מעורר ההשראה של אדרעי.

רפי אדרעי – סיפור גבורה מרתק ומרגש

רפי אדרעי נולד בעיר צפת ומגיל צעיר מאוד החליט להשתלב במרקם החברתי והעירוני, כאשר בחר להצטרף לשורותיה של תנועת הנוער העובד והלומד אשר הייתה תנועת נוער דומיננטית מאוד בזמן הקמת המדינה. הוא הפך לאחד מהמדריכים הנערצים ביותר, בייחוד על רקע הרצון שלו לחזק את בני העיר בעקבות עזיבת השלטון הבריטי. באחד הימים שהשלטון עזב בחר לעבור מבית לבית בשביל לחפש דגל ישראל, עד אשר מצא דגל ישראל מאולתר אותו תלה על גג של בניין בעיר, כאשר בכל אותה עת הא חשוף לאש חיה. סיפור גבורה זה מדגים את כוח הנחישות  ואת האהבה של רפי אדרעי למולדת, ועדות לכך ניתן למצוא כאשר בחר להצטרף לשורות הלחימה ואף לקח חלק פעיל בהשתלטות על נקודות מפתח בעיר, בעת שירותו הצבאי. הוא התקדם בסולם הדרגות והפך למפקד כיתה נערץ שהשתתף בשורה של מבצעים חשובים בזמן מלחמת יום העצמאות.

למרות שהוא היה יכול להישאר בעיר צפת, רפי אדרעי הצטרף לכוחות הפלמ"ח בזמן המלחמה. במסגרת תפקידו הוא לקח חלק בשורה של מבצעים כולל פשיטות על כפרים וכן לחימה עזה אל מול האויב שתקף בכל החזיתות ובייחוד בחזית הדרומית, עד אשר מצא את מותו בגיל 24 בלבד בעקבות פגיעה ישירה של קליע בעורפו. הוא נהרג במקום ונקבר על פי בקשת בני משפחתו בבית העלמין הצבאי בצפת שם הובא למנוחת עולמים. בני המשפחה המורחבת של רפי אדרעי החליטו להמשיך את סיפור המורשת החברתית והאהבה שלו למדינה, וזאת על ידי קידום של תוכניות חברתיות רבות במסגרת של עמותת אחינועם.

 

 

הנצחה המתבצעת באמצעות פעילות חברתית ענפה

את עמותת אחינועם הקימו בני הדור הממשיך של משפחת אדרעי משה אדרעי, איל אדרעי וכן רפי אדרעי אשר נקרא על שם דודו, וזאת מתוך מטרה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית וכן לחזק את אזור הפריפריה. רפי אדרעי עמותת אחינועם תורם רבות לטובת קידום של העמותה, וזאת באמצעות שורה של תוכניות חברתיות כמו  למשל חלוקה של מחשבים מחודשים או חדשים, קידום תוכנית המיועדת בעבור בני נוער מהפריפריה ובמסגרתה מספקת העמותה מעטפת הכוללת מתנדבים אשר בונים תוכנית אישית המבוססת על מיצוי הפוטנציאל הטמון בהם. במהלך השנים הצליחה העמותה לסייע ולתמוך, כפי שניתן לראות עם התגובות האוהדות שקיבלו בעמותה בעקבות הפעילות החברתית הענפה המתבצעת בין היתר על רקע של סיפור משפחתי מרגש.

לסיכום

הסיפור של רפי אדרעי הוא סיפור אשר מצליח לגלם את כוח הנחישות והמוטיבציה לבצע שינוי, גם בעת תקופה קשה ומורכבת כמו בזמן הקמת המדינה. למרות שהוא נפל בקרב בגיל 24, בני משפחתו ממשיכים להנציח את זכרו באמצעות הקמתה של עמותה חברתית ללא מטרות רווח, לצד גיוס של כספים מהציבור להקמה של בית יד לבנים, כחלק מהנצחה של שמם של הנופלים אשר חרפו נפשם למען המולדת.