תקופת הקורונה: איך לקבל שירותי רפואה אונליין?

תקופת הקורונה הובילה להאצה בכל הקשור לשימוש באמצעים דיגיטליים לצורך קבלת שירותי רפואה. כיצד תוכלו לנצל את התקופה הזו לצורך קבלת טיפול רפואי מלא ואיכותי מבלי לפגוש רופא באופן פיזי? להלן הפרטים.

שירותי רפואה אונליין: ניצול הזדמנויות בתקופת הקורונה

תקופת הקורונה היא ללא ספק תקופה מאתגרת לכל אחד מאיתנו, אולם ניתן לומר כי התקופה הזו מגלמת בחובה את תור הזהב של אמצעי הדיגיטל אשר מאפשרים לקופות החולים לספק שירותי רפואה מתקדמים, מרחוק וללא צורך בהגעה פיזית. למעשה,  היום ניתן לבצע זימון תורים אונליין מכל מקום באופן קל ופשוט דרך האפליקציה של קופת החולים או דרך אתרים מתמחים המאפשרים לכם לקבל גישה לכל רופא, כולל רופאים מומחים, ולקבוע תור ללא צורך בהגעה למרפאה. מדובר באופציה נהדרת לא רק בעבור קבלת טיפול רפואי אלא גם לצורך חידוש מרשם של תרופות קבועות וכן קבלת שיחות ייעוץ בנושאים שונים החל מרפואת ילדים ועד יועצת הנקה באופן נגיש ומהיר. ניצול הזדמנות זו דווקא בתקופה הזו יכול לא רק לסייע לכם לשמור על בריאותכם אלא גם לקבל שירותי רפואה מתקדמים באופן שתואם את הקדמה הטכנולוגית של המאה ה 21, לצורך קבלת מידע מהימן בנושאים רפואיים באופן מהיר, יעיל ואפילו בעל פוטנציאל להפחית את סיכויי ההדבקה כתוצאה מנגיף הקורונה, בעקבות אי הגעה לקופות החולים ובהתאם לכך קבלת טיפול באופן מקוון ומהבית.

טיפול רפואי מלא ואיכותי מבלי לפגוש רופא באופן פיזי?

פגישות וידיאו עם רופא

חלק מהותי מהקדמה הטכנולוגית והפיתוח של אפליקציות נוגע לקבלת טיפול רפואי דרך הוידיאו. מאחר ובתקופה הזו נרשמה ירידה של עשרות אחוזים בהתייצבות אצל רופאים בעקבות החשש מהידבקות, החלו בקופות החולים לספק אפשרות לתיאום של שיחת וידיאו עם רופא משפחה כולל רופאי עור, ילדים ורופאי נשים. עם זאת, השירות של שיחות וידיאו מיועד רק בעבור מקרים נקודתיים ולא בעבור מקרי חירום או ייעוץ בנוגע למחלות כרוניות. לאחר השיחה ניתן לקבל ישירות לאפליקציה או באתר הרשמי של הקופה מרשם לתרופה אותה ניתן לקבל גם במשלוח עד הבית, בעלות של בין 9-15 ₪ בלבד. שימו לב כי מדובר בשירות חינמי לחלוטין ועל כן רצוי לנצל את ההזדמנות לטובת שמירה על בריאותכם ועל בריאות בני המשפחה.

בדיקות קורונה ובידוד

אם אתם חוששים כי חליתם בקורונה ואתם חווים תסמינים בתוך מספר ימים, ניתן לקבל דרך האפליקציה זימון לבדיקת קורונה בבית המתבצעת דרך צוותים רפואיים ייעודים. המעבר לאמצעים דיגיטליים מקטין את הסיכון להידבקות למינימום ובהתאם לכך גם את היקף התחלואה שכידוע נמצא כיום בשיאו. חשוב לציין כי המהפכה הזו איננה פוסחת גם על עבודת המעבדה, כאשר היום ניתן לקבל במשלוח עד הבית בדיקת שתן/קורונה אותה ניתן לבצע בבית ולקבל את האבחון ישירות לתיק הרפואי, כולל אפשרות להזמין שירותי מעבדה עד הבית הכוללים אחות שמגיעה לבית, בעלות כספית נמוכה. השירות מתקיים בפריסה ארצית לכלל המבוטחים, כולל אוכלוסייה בסיכון.

לסיכום, אין ספק כי קבלת שירותי רפואה אונליין משנים באופן משמעותי את חווית הטיפול הרפואי אותו כל אחד מאיתנו מקבל באופן שוטף, ולא רק על רקע המגפה. לצד זה, חשוב לציין כי שירותי הרפואה אונליין אינם מחליפים את הדחיפות של קבלת טיפול במצבים רפואיים המצריכים התערבות רפואית בשל החשש מהחמרה והחרפה של מצבים כרוניים או מקרים בהם נדרש לקבל טיפול רפואי מרופא. המוקדים של קופות החולים פתוחים 24 שעות ביממה ומאפשרים לכל אחד ואחת מאיתנו לקבל ייעוץ והכוונה, כמו גם חדרי המיון בבתי החולים שערוכים ומוכנים לקבל מטופלים בהתאם למצבם הרפואי ורק לאחר קבלת הפנייה מהרופא המטפל, לטובת בריאות שלמה.