יודעים מה אתם רוצים לעשות כשתהיו גדולים?

אם אתם לא יודעים מה אתם רוצים לעשות עם העתיד שלכם, דבר ראשון תדעו שזה בסדר גמור. יש המון אנשים שלא יודעים איך תיראה המשך הדרך שלהם, אבל מה שחשוב לזכור זה שהכל בשליטה שלכם ואתם בסופו של דבר תדעו לאן ללכת.

אם אתם מרגישים ממש חסרי מושג, הרשו לנו להביא לכם סוגי לימודים שאולי יעניינו אתכם –

 

לימודי חינוך

אם אתם רואים את עצמכם בתחום ההוראה בעוד כמה שנים, הרי שאתם צריך להתחיל עם תואר ראשון בחינוך. אלו יהיו הצעדים הראשונים שלכם לתוך עולם ההוראה ואלו יהיו השנים הכי מלמדות שלכם. תואר ראשון בחינוך ילמד אתכם את כל מה שאתם צריכים לדעת ולאחר מכן תוכלו להתמקצע ולהתמקד בתחום בתוך עולם החינוך שמעניין אתכם יותר. תוכלו ללכת ללמוד תואר ראשון בחינוך מיוחד, לחינוך באומנות, חיינוך במוזיקה ועוד מגוון תחומים הקיימים בתחום ההוראה והחינוך. חוויה מלמדת ומעניקה.

 

לימודי משפטים

חושבים על עצמכם כעורכי דין ועולה חיוך על השפתיים שלכם? אולי זה בגלל שאתם צריכים ללכת ללמוד לימודי משפטים. תואר ראשון במשפטים הינו תואר שאורכו לרוב הוא ארבע שנים כאשר בשנה האחרונה ישנה התמחות במשרד עורכי דין בתחום אותו בחרתם. תוכלו להיות עורכי דין לענייני מיסים, עורכי דין לענייני משפחה וגם עורכי דין לענייני זכויות יוצרים או הייטק. עולם המשפטים, למזלכם, הוא עולם שמתעדכן כל הזמן ומתחדש כל הזמן ומנסה להיות הכי עדכני לזמנינו אנו.

לימודי תקשורת

גם אם אתם מוזיקאים ואתם לא ממש חולמים לעשות קריירה מרדיו, לימודי תקשורת יכולים להוביל אתכם ללימודי מוזיקה או אפילו יכוונו אתכם לעולם שיחבר אתכם למוזיקאים אחרים. כך או כך, לימודי תקשורת יעזרו לכם למתג את עצמכם, לשווק את עצמכם ולהבין מה אתם צריכים בעבור הפצת המוזיקה שאתם יוצרים. כאשר תחום התקשורת פוגש כל דבר למעשה, כי בואו, אין דבר שניתן לעשייה ללא תקשורת, התחום הזה יכול לעזור לכם עד מאוד. חשבו גם על החברים שיהיו לכם בתואר וכיצד תקשורת איתם תוכל לנתב אתכם לתחומים מגניבים שלא חשבתם עליהם.

 

לימודי כלכלה

יש לכם ראש מתמטי, אתם תופסים מספרים די מהר ופותרים תרגילי חשבון בלי בעיה? אולי לימודי כלכלה הם המתאימים לכם ביותר. כאשר ישנם אחוזים וסטטיסטיקות שצריך לחשוב ולעמוד ולהבין כיצד כלכלת הארץ פועלת וכיצד ניתן להיטיב עימה, יכול להיות שראש כשלכם יהיה מצוין עבור תואר ראשון בכלכלה. כל מה שאתם צריכים לחשוב עליו זה האם אתם מעוניינים בחיים הסובבים רוב הזמן מספרים.

כמובן שיש עוד שלל רב של תארים שאתם יכולים ללכת עליהם ואלה הם רק ארבעה תארים עיקריים, אך הם בהחלט יכולים לעזור לכם לחשוב על כיוון שמתאים לכם, גם אם לא מדובר בתארים האלה ספציפית.