מקצועות הדת: כל מה שלא ידעתם על קורס סופרי סת"ם

על מנת לקבל הכשרה כסופר סת"ם, נדרש לעבור קורס מקיף הכולל מספר שלבים. מה לומדים במסגרת הקורס ומהו ערך המוסף אותו ניתן לקבל מעבר ללמידה עיונית? להלן הפרטים.

סופר סת"ם: מקצוע מבוקש המשלב בין תשוקה אמתית ללימוד והעמקה לבין יכולת השתכרות גבוהה

סופר סת"ם נחשב לאחד המקצועות המבוקשים ביותר בתחום של מקצועות הדת, וזאת בשל העובדה כי מדובר במקצוע שבו נדרש לרדת לדקויות הקטנות ביותר, לצורך כתיבה של מזוזות, ספרי תורה, תפילין ועוד. למרות שמקצועות רבים בשוק התעסוקה החלו לעבור טרנספורמציה לאמצעים דיגיטליים, מקצוע סופר הסת"ם היה ונותר מקצוע עתיק המתבצע בעבודת יד על קלף, ולכן בכדי להפוך לסופר סת"ם עלייך לעבור קורס מקיף המבוסס על נושאים עיונים אך גם התמקצעות ברזי הדת בשילוב של טכניקות שיווק, כל זאת בכדי שתוכל לעסוק בתחום ולהעניק ללקוחות שירות מקצועי ומיומן. חשוב לציין בנקודה זו כי קלף מזוזה שנכתב ע"י סופר סת"ם מוסמך מהווה את האסמכתא הסופית להיותו של הקלף כשר, ולכן מדובר בתפקיד בעל חשיבות רוחנית ודתית עצומה.

מקצועות הדת - כל מה שלא ידעתם על קורס סופרי סתם

מה כולל הקורס?

המטרה של הקורס היא להקנות ידע מקיף כמו גם מיומנות לצורך כתיבה על קלף, כאשר הדגש בקורס הוא על כתיבה ייחודית וקדושה. כתיבת סת"ם היא כתיבה מורכבת המתבצעת באמצעות נוצה של תרנגול הודו או קולמוס פלסטיק, ולכן תוך כדי הקורס תוכל להתנסות בשיטות כתיבה אשר באמצעותן תוכל בהמשך גם לבצע את הכתיבה ע"פ כללי ההלכה. מעבר לפן העיוני, חלק משמעותי מהקורס כולל גם העמקה ברזי הדת ובהלכות כמו גם טכניקות לבדיקה של קלף המזוזה, ספר התורה ועוד – בכדי להבטיח כי הוא כשר. בקורס תוכל לקבל גם ערכה הכוללת את כל הציוד הנדרש כולל קלפים ודיו, לצורך תחילת עבודה והתמקצעות גם מעבר לשעות הקורס.

שימוש בטכניקות של שיווק ופרסום לטובת קידום

מעבר להיבט העיוני, בשנים האחרונות החלו לשלב בקורס גם אלמנטים מתחום השיווק והפרסום. מדובר באלמנט חשוב מאוד, בשל העובדה כי מדובר במקצוע תחרותי הדורש מיומנות אך גם פעולות שיווק לצורך פרסום, כך שתוכל לעסוק במקצוע הן בישראל והן בעולם. בסיום השלב הזה נדרש לבצע מבחן הסמכה, ובסיומו הבוגרים מקבלים תעודה אשר באמצעותה ניתן להתחיל ולהשתלב במקצוע כשכיר או כעצמאי. עם זאת, חשוב לציין כי הקורס הוא רק שלב אחד בדרך – נדרש לצבור ניסיון, להתמקצע ולהשקיע בלימוד תורה, כל זאת בכדי שבסופו של דבר תוכל לספק את המענה הטוב ביותר ואף לעסוק בתחום באופן המשקף ערכים דתיים רבי משמעות. מומלץ להתעדכן בחידושים, שינויים או יוזמות שנעשו בשנים האחרונות, לדוגמה כתיבה עם רובוט או שינויים בהלכות כמו ציוד נדרש, פרסום, איך לשווק בעולם הדיגיטלי, וכו'.

לסיכום, מדובר בקורס הכרחי המאפשר לתלמידים חכמים לתרום מעצמם ומהידע האישי לצורך כתיבה, הגהה ושכתוב של דברי קדושה מפי הקדוש ברוך הוא.