השכרת רכב מסחרי – קונספט לטיול אלטרנטיבי

השכרת רכבים מסוגים שונים, מתבצעת כיום ממגוון רחב של סיבות. כך גם לגבי השכרת רכב מסחרי, כאשר אחת המטרות אשר לשמן עושים זאת, היא כאמצעי תחבורה לטיולים. במה הדבר מתבטא?

כשדרוש הנפח

חשוב לומר כי השכרת רכב מסחרי, עשויה להתאים קודם כל בזכות הנפח הגדול של רכבים אלה. ניתן לנצל זאת כרכב טיולים עבור קבוצת מטיילים, שמתכננת לטייל ביחד לאותם יעדים. כך ניתן לחסוך בהוצאות התחבורה. באופן דומה, רכב מסחרי עשוי להוות פתרון טוב, גם כאשר יש למטיילים ציוד רב, גדול או כבד במיוחד לקחת איתם. נאמר, אוסף של ציוד עזר לטיולי שטח הרפתקניים, דוגמת מצנחי רחיפה ממונעים, קיאקים וכדומה. מאחר שיש רכבים מסחריים להשכרה במגוון גדלים וסוגים, קבוצות מטיילים כאלה יכולות כמעט תמיד, למצוא את מה שהם מחפשים.

רכב מסחרי

לשינה

שימוש עזר פשוט וחשוב של רכב מסחרי, יכול להיות כמחסה לשינה. במזג אוויר לא נוח או כאשר צריך הגנה מבעלי חיים (מיתוש ועד נחש), שינה בתוך רכב עשויה להיות פתרון נוח. כמובן, אם הרכב מסודר מראש עם מיטות מובנות כלשהן, חלונותיו עם רשתות נגד יתושים וכן הלאה, מה טוב. גם אם זה לא המצב, ניתן להשתמש בסידורי השינה הרגילים – שק שינה, שמונח על מזרון שטח. ברכב מסחרי גדול, יוכלו לישון כך כמה אנשים.

כבית נייד

רכב מסחרי מתקדם יותר מבחינת טיולים, עשוי להיות רכב שהותאם במיוחד למגורים בדרכים, כולל מקלחת, שירותים, מטבח, אספקת חשמל סולארי ומים וציוד תומך (כתנור מיקרוגל). למעשה, לבעלי התקציב היותר גבוה,  ישנם רכבים כאלה שעולים באיכותם על דירות שכורות רבות! חלקם מצויד במיוחד לנסיעה בשטח מגוון וכולל תוספות מיוחדות, דוגמת סידור מיוחד לאופנוע ואפשרות שימוש נוח בגג כ"מרפסת".

כעזר להקמת מחסה

גם אם משתמשים ברכב מסחרי פשוט יחסית, הוא עשוי לספק כמה תועלות מיוחדות למטיילים, שמעבר לסחיבת ציוד ואנשים. לדוגמא: להוות בסיס לפתיחת סוכך (Awning), שמספק צל בקיץ והגנה מסוימת מגשם. אפילו בלי סוכך, עצם גודלו של רכב מסחרי, מקל על השימוש בו כמחסום רוח שמסייע בהכנת קפה בשטח ובשינה שלווה בחוץ או מחסום חלקי לשמש. חלק אחורי נפתח, מהווה פלטפורמה נוחה למגוון פעילויות, דוגמת הכנת ארוחה גדולה.

בחו"ל

ניתן לעשות זאת גם בחו"ל, עם רישיון נהיגה בינלאומי שמתאים לרכב מסחרי ובהנחה שבארץ היעד אליה מטיילים, הנהיגה מתבצעת בצד ימין (אחרת, במיוחד עם רכב מסחרי גדול ומסורבל, זה מתכון בטוח לצרות). כך אפשר לטייל עם ציוד רב או מיוחד, מבלי צורך לדאוג למשלוח הציוד בנפרד, ליעדים הבאים אליהם מתכננים להגיע.

לסיכום

מתוך המגוון הרחב של סוגי רכבים שמוצעים כיום להשכרה, כל קבוצת מטיילים תמצא את אלה שיסייעו למטרותיה המיוחדות. טיול נעים!