אוכלים בריא: איך האוכל שאנו אוכלים משפיע על הריכוז שלנו?

לאכול בריא

אין ספק, המזון שאנחנו מכניסים לגוף שלנו משפיע ישירות על כל ההוויה הכללית שלנו, הן מבחינה פיזית והן בבחינה הרוחנית. שנת 2020 הביאה איתה את נגיף הקורונה, שפשוט הוכיח לכולנו עד כמה חשובה תזונה בריאה.

תזונה בריאה חשובה בכל כך הרבה רבדים שונים, עד שקשה להתחיל להסביר זאת במילים. בואו נתחיל מהמקרו. נגיף קורונה הוכיח לכולנו שאם אוכלים בעלי חיים במשך דורות, התוצאות לא מאחרות מלהגיע. אנחנו לא מפצירים באף אחד להתחיל בתזונה טבעונית, היות וכל אחד רשאי לעשות את מה שעולה ברוחו. יחד עם זאת, אנו עדים להוכחות חותכות לכך שהגיע הזמן להתחיל לשנות דרכים מסוימות.

מדוע חשוב כל כך לאכול בריא?

במקרו? אכילה בריאה מובילה לשימור היקום, לא פחות מכך ואנחנו לא מגזימים. במיקרו? תזונה בריאה תוביל לשיפור הריכוז שלנו, למניעת מחלות מסוימות, לתחושה כללית טובה יותר ועוד רבות. תמיד תוכלו להיעזר במתכונים טבעוניים בריאים בכדי להשלים את תזונתכם, לרבות מתכונים שניתן למצוא בקלות ברשת.

שוב, אנחנו מדגישים, אנחנו לא מנהלים כאן קמפיין טבעונות, אבל אנחנו מדברים על עובדות בשטח. אכילת ממלכת החי ויצורים בעלי רגשות, מוכיחה את עצמה כל כמה שנים מחדש כטעות פטאלית. בואו נחזור למיקרו, לנושאי ריכוז.

אוכלים בריא

כיצד אכילה נכונה תשמר את הריכוז במהלך מבחנים?

בואו ניתן דוגמה לשיפור ביכולת הריכוז שלנו, הדוגמה של מבחני מעבר שונים בלימודים. אם שמעתם על כך ששוקולד לפני מבחן יכול לעשות עבודה מעולה עבורכם, צר לנו לבשר לכם שהטעו אתכם. שוקולד אמנם יכול לשפר ריכוז במשך 10 דקות ועד רבע שעה (לפעמים קצת יותר אולי), אך אין ספק שרמת הסוכר בדם תצנח מהר.

מה שייצא מכך, זה ירידה דראסטית ביכולת הריכוז שלכם במבחן. מה עדיף? ארוחת בוקר טובה וקלילה יחסית (כמה שפחות פחמימות על הבוקר). כשעה לפני המבחן, מומלץ לאכול מזון שלא יכביד עליכם במהלך המבחן, אך גם לא יתפרק מהר במערכת העיכול.

אילו פחמימות מורכבות מומלץ לאכול?

למשל, תוכלו לאכול פחמימות מורכבות, שימו לבה, לא פחמימות פשוטות. פחמימה מורכבת, כמו למשל תפוח אדמה או 2 פרוסות לחם מלא, דגנים מלאים, דייסת שיבולת שועל, היא פחמימה שלוקח לה זמן להתפרק בגוף. כתוצאה מכך, הריכוז יישמר לאורך זמן.

בעזרת התזונה הנכונה ובנוסף שמירה על כושר, תוכלו לשפר בחייכם לא רק את הריכוז. תוכלו להנות מבריאות כללית טובה יותר, מירידה בלחץ הדם ובכולסטרול, מרמת סוכר מאוזנת בדם ועוד. בעוד שאנשים רבים נעזרים במתכונים טבעוניים בכדי לאזן את תזונתם, אנחנו נשאיר לכם להחליט אם ברצונכם ללכת בכיוון זה. אישית, אנחנו ממליצים מאוד לעבור קודם כל לתזונה צמחונית, אחר כך לנסות מתכונים טבעוניים. בתיאבון!