תואר שני במשפטים

כבר במהלך שנת ההתמחות הראשונה משפטנים רבים כבר מבינים באיזה תחום ירצו להתמחות, לימודי התואר הראשון עשירים, וכך גם הניסיון מהשטח, שמלמד המון, אך על מנת להעשיר את הידיעות באופן אקדמי ולדון בסוגיות משפטיות עם המומחים בתחום נדרשים לימודי תואר שני במשפטים. מה כוללים לימודי תואר שני במשפטים? ואילו דלתות הוא יפתח לכם?

תואר שני במשפטים

מה כוללים לימודי תואר שני במשפטים?

ברוב מוסדות הלימוד ניתן להירשם אל לימודי תואר שני במשפטים בשני מסלולים מרכזיים: מסלולים מחקריים הכוללים תזה, ומסלולים עיוניים, ללא תזה. מעבר לכך, קיימות תוכניות מרוכזות למשפטים, שנותנות מענה להיבטים משפטיים בני זמננו.

ניתן לבחור במסגרת התכנית העמקה בהתמחויות מעניינות כמו : תחום הגישור- והמשפחה, התחום הפלילי, וכן התחום המסחרי- מקרקעין.

תנאי הקבלה

לתכנית לתואר שני במשפטים יתקבלו בוגרי תואר ראשון LLB

למסלולים מחקריים, יתקבלו אלו שכבר הוכיחו יכולות מחקריות.

תכני הלימוד בתכנית:

תכני הלימוד בתכנית הלימודית מתחלקים למגמות בהתאם לתחומי ההתמחות של הסטודנטים, כאשר הדגש ניתן על משפטנות בת זממנו, וסוקרת study cases בהם ניתן להעמיק.

התמחות במקרקעין ומסחר

תחום המקרקעין והמסחר הוא אחד מהתחומים החזקים ביותר עבור משפטנים מתקדמים, הוא נוגע בכל ויד כל בו. החל מליווי עסקאות מורכבות, וכלה בייצוג בעלי תפקידים בחברות.
בתכנית המסחרי מקרקעין, תינתן התייחסות לדיני מכרזים, לרכישת חברות, למעורבות של השלטון על המקרקעין, הבנת הרגולציות הפוליטיות ועוד.

מעבר לכך הסטודנטים בתכנית יחשפו לתכנים רלוונטיים לעולם העסקים הישראלי, וילמדו על תפקידי הדירקטוריון בימנו אנו, תהליכי הכשרת דירקטורים, התייחסות לחברות בקשיים וחבות נושאי המשרה ועוד.

התמחות בדיני משפחה

בישראל על כל שלושה זוגות, שנישאים בשנה קלנדרית חווה זוג אחד גירושין. מדובר בנתון כואב אך רווח עד מאוד. בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר זוגות, המבקשים לפתור את הסכסוך בינהם באמצעות משא ומתן ומרכזי גישור, תכנית הלימודים המתקדמים לתואר שני במשפטים מתמקדים בנושאים תיאורטיים ופרקטיים בבתי המשפט, בחידושים האחרונים בתחום, בבניית חוזים משפחתיים, היבטים של גישור וישוב סכסוכים, וכן התייחסות הלכתית למוסד הנישואין.

התמחות פלילית- ציבורית

אחד התחומים המרתקים ביותר, הכולל בין היתר התייחסות לדת ומדינה, משפט ופסיכיאטריה, זכויות האדם, חקירה פלילית וליטיגציה פלילית ועוד.

מעבר לכך, כל התכניות זוכות להתייחסות כללית בנוגע לדיני חוזים, אתיקה, מבוא למשפט ומשפט ציבורי, ודורשות הגשה של שני סמינריונים עם נושאים מרתקים לבחירה.

קראו גם את המאמר שלנו על סוגים שונים של עורכי דין.

יתרונות התכנית

רוב הלימודים מתקיימים על ידי צוות בכיר בתחומי המשפט כמו משפטים, שופטים ופרופסורים, ומאפשרים לסטודנטים להיחשף למומחים בתחומם, ששמם הולך לפניהם.
התכנית בדרך כלל מתפרשת על תקופה של שנה עד שנתיים, וניתן לשלב אותה עם העשייה השוטפת.

לסיכום, משפטנים אשר מעוניינים להרחיב את הידיעות המשפטיות שלהם ולהתמקצע בתחום בו צברו ניסיון, יוכלו למצוא מענה מקיף לצרכים באמצעות תכנית לימודי תואר שני במשפטים.

השארת תגובה