מה לא לכלול כשאתם כותבים קורות חיים

מה לא כדאי לכם לכלול בקורות החיים שלכם? מכיוון שהאורך של מסמך קורות חיים הוא בדרך כלל רק עמוד עד שניים, קורות החיים שלכם אמורים להכיל רק מידע הקשור למשרה שלשמה אתם מגישים בקשת. יש מידע שצריך לכלול בכל קורות חיים, ויש גם כמה דברים שלא צריכים להיות רשומים.

מנהל הגיוס אמור להיות מסוגל לרפרף על קורות החיים שלכם ולראות את הכישורים שלכם מבלי לדעת הכול אודותיכם. האמת היא שלעתים קרובות הגיוני לא לכלול מידע במסמך קורות חיים, שעלול להפריע לסיכויים שלכם להיות מוזמנים לראיון.

מה לא לכלול כשאתם כותבים קורות חיים

הכלל החשוב הוא: אם יש ספק, אל תכניסו את זה

הנה רשימת פריטים שלא אמורים להיות בקורות החיים שלכם:

המילה "קורות חיים"

אל תתייגו את קורות החיים שלכם ואל תיתנו להם כותרת של "קורות חיים". מבט אחד בקורות החיים שלכם, והמעסיק צריך לדעת בדיוק באיזה סוג מסמך מדובר. וזה לא הכול. אל תסמנו פשוט את קורות החיים שלכם בשם "קורות חיים" כשאתם שומרים את הקובץ. השתמשו בשמכם, כך שמנהל הגיוס יידע של מי קורות החיים במבט חטוף.

התאריך בו כתבתם את קורות החיים

יש אנשים שטועים בתאריך כתיבת קורות החיים שלהם. המעסיק אינו צריך לדעת מתי כתבתם את קורות החיים שלכם; התאריכים שאתם כוללים לגבי השכלה ותעסוקה בעבר הם התאריכים היחידים שאתם צריכים לכלול.

כל מידע אישי מעבר לפרטי הקשר שלכם

אל תכללו מידע אישי מעבר לכתובת, לדואר אלקטרוני ומספר הטלפון שלכם. השמיטו נטייה מינית, דת, שיוך פוליטי ושמות וגילאים של בן או בת הזוג שלכם וילדיכם. אף שחלק ממידע זה עשוי להידרש במסמכים מסוימים של קורות חיים, יש להשאיר אותו מחוץ לקורות החיים שאתם מגישים כמועמדות לרוב המשרות.

עליכם גם להשמיט מספרים חשובים שיכולים לאפשר למישהו לגנוב את זהותכם, כגון מספר תעודת הזהות שלכם, מספר רישיון הנהיגה וכל מידע על חשבון בנק. במקרים מסוימים, יתכן שתרצו להשמיט גם את הכתובת שלכם ממסמך קורות חיים או לכלול רק חלק ממנה.

בית ספר תיכון

אין צורך לכלול בקורות חיים את מקום הלימודים בתיכון. אם יש לכם תעודת בגרות, וזה התואר הכי גבוה שלכם, אתם בהחלט יכולים לציין שיש לכם תעודת בגרות. יחד עם זאת, לאחר שתשלימו כל סוג אחר של השכלה גבוהה, הסירו מידע זה מקורות החיים שלכם.

ניסיון בעבודה שלא קשור

אין צורך לציין כל משרה שהועסקתם בה במסמך קורות חיים. באופן כללי, אתם מעוניינים לכלול רק תפקידים שבהם הועסקתם במהלך עשר עד 15 השנים האחרונות, אלא אם כן הועסקתם בעבודה קודמת שממחישה היטב את כישוריכם.

השמיטו את כל המשרות שאינן קשורות לתפקיד שאליו אתם מגישים בקשת מועמדות, אלא אם כן התנהלות זו תשאיר פערים בקורות החיים שלכם.